Marek Hamsik oficjalnie w IFK Goteborg

Piłka nożna
Marek Hamsik oficjalnie w IFK Goteborg
fot. PAP
Marek Hamsik oficjalnie w IFK Goteborg

Marek Hamsik oficjalnie zmienił klub! Legenda słowackiego futbolu podpisała kontrakt ze szwedzkim IFK Goteborg.

Wydawało się, że Hamsik będzie szukał szczęścia w swojej ojczyźnie, jednak jego wybór może zaskakiwać. Kilka dni po rozwiązaniu kontraktu z chińskim Dalian Professional, związał się z klubem, o którym chyba nikt by nie pomyślał. IFK Goteborg to oczywiście zasłużony zespół na szwedzkim rynku, jednak w zeszłym sezonie zajął 12. miejsce.

 

Hamsik chce oczywiście być w formie na zbliżających się mistrzostwach Europy. Słowacja trafiła do grupy E razem z Polską, Hiszpanią oraz Szwecją. 

 

Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca sierpnia 2021 roku. - Bardzo cieszę się, że mogę tutaj być. Jestem pozytywnie zaskoczony wspaniałymi możliwościami szkoleniowymi, które znajdują się w klubie - powiedział dla oficjalnej strony IFK Goteborg.

33-letni Słowak był piłkarzem Dalian od lutego 2019 roku. Wtedy właśnie opuścił Napoli, w barwach którego  rozegrał 520 meczów, w których strzelił 121 goli i zanotował 100 asyst. Hamsik jest kapitanem reprezentacji Słowacji, w której zanotował 122 występy. Wielokrotnie wybierany był najlepszym piłkarzem swojego kraju.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze