PŚ w skokach narciarskich: Sepp Gratzer odchodzi na emeryturę

Zimowe
PŚ w skokach narciarskich: Sepp Gratzer odchodzi na emeryturę
Fot. PAP
Sepp Gratzer (z lewej) z Łukaszem Kruczkiem i Wernerem Schusterem podczas jednego z konkursów PŚ.

Odpowiedzialny za kontrolowanie sprzętu skoczków narciarskich Sepp Gratzer po zakończeniu sezonu odejdzie na emeryturę. Informację w oficjalnym komunikacie podał FIS. Austriak od lat pracował przy zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ze światową federacją związany był nieprzerwanie od 1991 roku.

Do zakończenia bieżącego sezonu zostały już tylko konkursy w Planicy. To właśnie w Słowenii Gratzer po raz ostatni sprawdzi regulaminowość nart i kombinezonów używanych przez skoczków. To on wielokrotnie podejmował decyzję o dyskwalifikowaniu zawodników za niewłaściwy sprzęt. Jak stwierdził w wywiadzie dla oficjalnej strony FIS, przez wszystkie lata swojej pracy dokonał ok. 2000 dyskwalifikacji. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Skoki narciarskie: Kiedy najbliższe konkursy? 

 

 

Gratzer zasłynął ze swojej skrupulatności i konsekwencji. Nie odpuszczał nawet zawodnikom ze światowej czołówki. Podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w Rasnovie zdyskwalifikował Halvora Egnera Graneruda. Norweg kilkanaście minut wcześniej wygrał zawody, lecz okazało się, że miał na sobie za duży kombinezon. W tym samym konkursie kontroli Gratzera nie przeszedł również wicelider PŚ Markus Eisenbichler.  

 

Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile w rozmowie z FIS powiedział, że na razie nie jest znany następca Austriaka. Włoski działacz podkreślił, że jest kilka kandydatur, ale ciągle oczekują na kolejne zgłoszenia. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie