Koniec wielkiej ery. Joachim Loew pożegna się z reprezentacją Niemiec

Piłka nożna
Koniec wielkiej ery. Joachim Loew pożegna się z reprezentacją Niemiec
fot. PAP
Joachim Loew po mistrzostwach Europy przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Niemiec.

Mistrzostwa Europy będą ostatnią wielką imprezą Joachima Loewa w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec. Po tym turnieju "Jogi" pożegna się z kadrą narodową, mimo iż jego kontrakt z DFB jest ważny do przyszłorocznego mundialu w Katarze. - To bardzo przemyślana decyzja. Podejmuję ją z dumą - przyznał.

61-latek po tegorocznych mistrzostwach Europy pożegna się z dotychczasową funkcją, którą pełnił nieprzerwanie od lipca 2006 roku. Wcześniej był asystentem Jurgena Klinsmanna, który wraz z Niemcami zdobył brązowy medal na mudialu we własnym kraju.


– To bardzo przemyślana decyzja. Podejmuję ją z dumą, bo możliwość pracy z naszymi najlepszymi zawodnikami od siedemnastu lat była dla mnie czymś szczególnym. Przeżyłem z drużyną wiele triumfów i magicznych, ale też trudnych chwil. Będę na zawsze wdzięczny DFB za stworzenie idealnego środowiska pracy – przyznał Loew.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Bundesliga: Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem kolejki


Do tej pory "Jogi" prowadził kadrę narodową naszych zachodnich sąsiadów w 189 meczach. Zwyciężył w 120 spotkaniach, 38 z nich zremisował, a w 31 przypadkach jego piłkarze schodzili ze spuszczonymi głowami.


Jego największym sukcesem jest mistrzostwo świata, które wywalczył na turnieju w Brazylii w 2014 roku. Wówczas jego ekipa wygrała po dogrywce z Argentyną. Jedyną bramkę w tamtym pamiętnym starciu zdobył Mario Goetze.


Z kolei najgorzej będzie wspominał ostatni mundial w Rosji. Wówczas Niemcy po raz pierwszy od 1938 roku nie wyszli z grupy mistrzostw świata.

PN, polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie