Fortuna 1 Liga: Cztery gole na Bukowej. Wisła Kraków górą w hicie 22. kolejki

Luis Fernandez i Angel Rodado strzelili gole w hicie kolejki

Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z GKS-em Katowice 3:1 w hicie 22. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dla "Białej Gwiazdy" było to czwarte zwycięstwo w czwartym wiosennym spotkaniu. Dla GKS-u - czwarty w tym roku mecz bez wygranej.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła goli. Choć to krakowianie zdecydowanie częściej byli przy piłce (64 proc.), najgroźniejszą okazję do otworzenia wyniku mieli zawodnicy GKS-u. W 15. minucie, po dośrodkowaniu Mateusza Marca z prawego skrzydła, Marko Roginić wyłożył piłkę na przedpole do nadbiegającego Daniela Dudzińskiego, ale ten uderzył z 16 metrów tuż obok prawego słupka.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 49. minuty. Luis Fernandez dostał krzyżowe podanie na lewą stronę boiska, zszedł kilka metrów do środka i posłał mocne dośrodkowanie w pole karne katowiczan. Żaden z zawodników gości nie zdołał sięgnąć piłki, ale ta... wpadła do siatki tuż przy prawym słupku bramki, strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Pięć minut później "Biała Gwiazda" podwyższyła prowadzenie. Daniel Tanżyna sfaulował w polu karnym Luisa Fernandeza, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał sam poszkodowany, który płaskim uderzeniem w lewy róg bramki kompletnie zmylił golkipera GKS-u.

W 64. minucie krakowianie strzelili trzeciego gola. Bartosz Jaroch dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a Angel Rodado z najbliższej odległości trafił wślizgiem na 0:3.

Pięć minut później bramkę zdobyli katowiczanie. Po mocnym dośrodkowaniu jednego z zawodników GKS-u w pole karne, ofiarnie interweniujący Igor Łasicki wybił piłkę głową wprost pod nogi wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Jakuba Araka, a ten - mimo próbującego ratować sytuację wślizgiem Bartosza Jarocha - pokonał Mikołaja Biegańskiego strzałem przy lewym słupku.

Dzięki czterem z rzędu zwycięstwom w rundzie wiosennej "Biała Gwiazda" przesunęła się na 6. miejsce, dające prawo gry w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Fortuna 1. Liga - 22. kolejka

GKS Katowice - Wisła Kraków 1:3 (0:0)
Bramki: Arak 69 - Fernandez 49, 54 (k), Rodado 64

GKS: Dawid Kudła - Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Daniel Tanżyna (Sebastian Bergier 58), Marcin Wasielewski - Bartosz Jaroszek, Oskar Repka (Marcin Urynowicz 65) - Mateusz Marzec (Adrian Błąd 58), Daniel Dudziński (Dawid Brzozowski 58), Rafał Figiel - Marko Roginić (Jakub Arak 65)

Wisła: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch, Boris Moltenis, Igor Łasicki, David Junca - Tachi (Kacper Duda 82), Alex Mula - James Igbekeme (Vullnet Basha 74), Luis Fernandez (Michał Żyro 89), Miki Villar (Konrad Gruszkowski 74) - Angel Rodado (Sergio Benito 74)

Żółte kartki: Jędrych - Basha