Liga Mistrzów: Borussia - Sevilla. Relacja i wynik na żywo

Czas na spotkania rewanżowe 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na Signal Iduna Park Borussia podejmie Sevillę. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem dortmundczyków 3:2. Oznacza to, że drużyna z Andaluzji wciąż ma szansę przechylić szalę awansu na swoją korzyść. Relacja i wynik na żywo meczu Borussia Dortmund - Sevilla FC na Polsatsport.pl.

Pierwszy mecz rozegrany został 17 lutego na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewillii. Gospodarze prowadzili po bramce Suso w siódmej minucie gry. W 19. minucie wyrównał Mahmoud Dahoud, a następnie dwa gole dołożył Erling Braut Haaland. Po przerwie Sevilla próbowała odrobić straty. Gola na 2:3 udało jej się zdobyć w 84. minucie, a autorem trafienia był wprowadzony z ławki Luuk de Jong.

Po tamtym meczu Borussia rozegrała cztery mecze ligowe. Po zwycięstwach nad Schalke, Arminią i Borussią Moenchengladbach przyszła porażka w "Der Klassikerze". Bayern Monachium pokonał BVB 4:2. W hitowym spotkaniu kontuzji doznał Haaland. Najlepszy strzelec zespołu opuścił boisko w 60. minucie gry. Ostatecznie okazało się, że uraz nie jest na tyle groźny, żeby Norweg nie wystąpił w rewanżu z Sevillą.

Podopieczni Julena Lopeteguiego mają na koncie trzy porażki z rzędu. Zawodnicy z Andaluzji dwukrotnie przegrali z Barceloną (raz w lidze, raz w Pucharze Króla), a do tego dołożyli przegraną Elche w ostatniej kolejce La Liga. W tabeli Sevilla zajmuje czwartą lokatę i traci jedenaście punktów do prowadzącego Atletico.

Co ciekawe, obie drużyny mierzyły się ze sobą dotąd trzykrotnie. Oprócz rywalizacji w 1/8 finału Ligi Mistrzów 2020/2021 Sevilla i Borussia Dortmund spotkały się w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2010/2011. Aktualny bilans spotkań obu zespołów to jedna wygrana BVB, jedna wygrana Sevillii i jeden remis. Kto przechyli szalę na swoją korzyść?

Relacja i wynik na żywo meczu Borussia Dortmund - Sevilla FC na Polsatsport.pl. Początek o 21:00.