Stefan Horngacher nie wierzył w Dawida Kubackiego. "Byłem pewny, że nie przeskoczy Geigera"

Zimowe
Stefan Horngacher nie wierzył w Dawida Kubackiego. "Byłem pewny, że nie przeskoczy Geigera"
Fot. PAP
Stefan Horngacher

Byłem pewny, że Dawid Kubacki nie przeskoczy Karla Geigera - powiedział Stefan Horngacher w rozmowie z portalem "Sport.pl". Prowadzona przez austriackiego trenera reprezentacja Niemiec wygrała drużynowy konkurs MŚ w Oberstdorfie.

Za nami Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021, które zostały rozegrane w Oberstdorfie. Jednym z najciekawszych konkursów były niedzielne drużynowe zawody skoków narciarskich, w których triumfowali Niemcy, a na trzecim stopniu podium zakończyli je Polacy.


Jedną z głównych postaci niemieckiej kadry prowadzonej przez Stefana Horngachera był Karl Geiger. Utalentowany skoczek cieszy się ogromnym zaufaniem swojego trenera, który w przeszłości prowadził również polską kadrę.


ZOBACZ TAKŻE: Piotr Żyła odebrał medal 500-lecia Reformacji


- Kiedy w ostatniej serii masz na górze Karla, to możesz być pewny, że zobaczysz dobry skok. Geiger spisał się świetnie. Byłem pewny, że Dawid Kubacki go nie przeskoczy - powiedział Horngacher w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem ze Sport.pl.


Tak też się wydarzyło. Skok na 136 metrów Geigera spotkał się z odpowiedzią Kubackiego, który próbował nawiązać walkę, ale skoczył na odległość 127,5 metra. Ten wynik dał naszej reprezentacji trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji.


- Dawid nie skakał w tych mistrzostwach aż tak dobrze jak Karl - zauważył Horngacher.


Niemiecki szkoleniowiec docenił także świetną dyspozycję Piotra Żyły, który do brązowego medalu w konkursie drużynowym dołożył również indywidualne złoto na skoczni normalnej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sepp Gratzer odchodzi na emeryturę


- Piotrek był bardzo mocny. A po prostu znakomity był jego ostatni skok w Oberstdorfie. Natomiast w ostatnim skoku Dawida brakowało prędkości. Powiedziałem mu o tym - dodał Horngacher.


Reprezentacja Niemiec pod wodzą Horngachera może poszczycić się wieloma sukcesami podczas tegorocznych MŚ w Oberstdorfie. Niemcy sięgnęli po złote medale w konkursie drużyn mieszanych i drużynowym konkursie mężczyzn, a indywidualnie srebrny medal na skoczni normalnej oraz brązowy na dużym obiekcie dołożył Karl Geiger.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie