FEN 33: LOTOS Fight Night: Polsko-czeska walka ogłoszona! Zadora poznał rywala

Sporty walki
FEN 33: LOTOS Fight Night: Polsko-czeska walka ogłoszona! Zadora poznał rywala
fot. FEN
Dominik Zadora poznał rywala.

Dominik Zadora (25-8) zmierzy się z Pavlem Sachem (9-3) podczas gali FEN 33: LOTOS Fight Night. Pojedynek odbędzie się na dystansie trzech rund i zakontraktowano go w limicie umownym do 80 kilogramów.

Zadora to mistrz kategorii półśredniej w FEN. Zawodnik z Bolesławca pod szyldem federacji zadebiutował w styczniu 2019 roku, gdy zdetronizował ówczesnego mistrza Łukasza Pławeckiego. W pierwszej obronie tytułu Zadora skonfrontował się z Wojciechem Wierzbickim i przegrał ten pojedynek po trzech rundach przez kontuzję. Podczas FEN 28 pokonał decyzją sędziów Piotra Sokoła, a w październiku poprzedniego roku udanie zrewanżował się Wierzbickiemu, odzyskując tym samym pas mistrzowski FEN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pogromczyni Róży Gumiennej zmierzy się z Izabelą Badurek

 

Sach ma 23 lata i jest Czechem. Spośród dziewięciu zawodowych zwycięstw aż sześć odniósł przed czasem. W 2020 roku reprezentant naszych południowych sąsiadów pokonał przez nokaut Adama Stranika. Rok wcześniej, również przed czasem, rozprawił się z Kacprem Frątczakiem i Adamem Kosutem. W karierze amatorskiej Sach stoczył 13 pojedynków, z których w 12 zwyciężył. W 2017 roku został mistrzem Czech amatorów w Muay Thai.

 

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie