Liga Mistrzów: Liverpool FC - RB Lipsk. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Liverpool FC - RB Lipsk

Piłkarze Liverpoolu przypieczętowali awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, wygrywając rewanżowy mecz z RB Lipsk 2:0. "The Reds" zdobyli bramki w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się Mohamed Salah i Sadio Mane. Zobaczcie skrót meczu Liverpool FC - RB Lipsk.

W Budapeszcie, gdzie z powodu ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19 odbyły się oba spotkania Liverpoolu z RB Lipsk, mistrz Anglii wygrał z wiceliderem Bundesligi 2:0 i powiększył przewagę wypracowaną przed trzema tygodniami, gdy zwyciężył takim samym wynikiem.

W rewanżu bramki zdobyli Egipcjanin Mohamed Salah i Senegalczyk Sadio Mane, czyli ten sam duet, który trafił do siatki RB Lipsk w połowie lutego.

Kibice i piłkarze "The Reds" rzadko mają ostatnio powody do radości. Podopieczni Niemca Juergena Kloppa przegrali w Premier League sześć kolejnych spotkań na swoim stadionie i będą mieli problem z zajęciem co najmniej czwartego miejsca, premiowanego awansem do fazy grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Mogą go jeszcze wywalczyć zdobywając trofeum w trwającej edycji.

Liverpool FC - RB Lipsk 2:0 (0:0)
Bramki: Salah 70, Mane 74

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Nathaniel Phillips, Ozan Kabak, Andy Robertson (90. Kostas Tsimikas) - Georginio Wijnaldum (82. James Milner), Fabinho, Thiago Alcantara (72. Naby Keita) - Sadio Mane (90. Alex Oxlade-Chamberlain), Diogo Jota (71. Divock Origi), Mohamed Salah

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Tyler Adams, Nordi Mukiele, Dayot Upamecano, Lukas Klostermann, Christopher Nkunku - Dani Olmo (72. Amadou Haidara), Kevin Kampl (46. Alexander Soerloth), Marcel Sabitzer, Emil Forsberg (60. Justin Kluivert) - Yussuf Poulsen (60. Hee-Chan Hwang)

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Liverpool FC.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.