Media: Utytułowana panczenistka Vanessa Herzog ma trenować z polską kadrą

Zimowe
Media: Utytułowana panczenistka Vanessa Herzog ma trenować z polską kadrą
fot. PAP/EPA
Vanessa Herzog ma przygotowywać się do sezonu olimpijskiego razem z reprezentacją Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Mająca w dorobku tytuły mistrzyni świata i Europy na 500 m Austriaczka Vanessa Herzog ma przygotowywać się do sezonu olimpijskiego razem z reprezentacją Polski w łyżwiarstwie szybkim. W ten sposób dołączyłaby do słynnej Niemki Claudii Pechstein. Informację podały w środę agencje prasowe z Austrii (APA) i Niemiec (DPA).

Przez ostatnie dwa lata Herzog trenowała z holenderskim zespołem Reggeborgh, w składzie m.in. z takimi gwiazdami, jak Ireen Wuest i Kjeld Nuis.

 

Ale jak wyjaśnił jej mąż i trener Thomas Herzog, praca w Holandii nie wpłynęła znacząco na rozwój kariery panczenistki, chociaż docenili możliwość ścigania się w ekipie Reggeborgh. - Nie było takiej poprawy, jakiej oczekiwaliśmy, stąd decyzja o zmianie w sezonie olimpijskim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Żyła odebrał medal 500-lecia Reformacji

 

Vanessa Herzog ma na koncie m.in.: złoto na 500 m i srebro na 1000 m w mistrzostwach świata w 2019 roku (Inzell) oraz krążki w tych samych kolorach, także na 500 m i 1000 m, w mistrzostwach kontynentu 2018 (Kołomna).

 

Z kadrą Biało-Czerwonych trenowała dotąd m.in. słynna 49-letnia Pechstein, multimedalistka igrzysk, MŚ i ME. Igrzyska w Pekinie odbędą się od 4 do 20 lutego 2022 roku.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie