Tokio 2020: Nowoczesna technologia pomoże kibicom wspierać Nowozelandczyków

Inne
Tokio 2020: Nowoczesna technologia pomoże kibicom wspierać Nowozelandczyków
fot. PAP/EPA
Kibice z Nowej Zelandii dzięki nowoczesnej technologii będą mogli wirtualnie dopingować olimpijczyków i paraolimpijczyków w Tokio.

Kibice z Nowej Zelandii dzięki nowoczesnej technologii będą mogli wirtualnie dopingować olimpijczyków i paraolimpijczyków w Tokio. Specjalna aplikacja i elektroniczne opaski nadgarstkowe umożliwią fanom wsparcie sportowców z tego kraju.

Jak poinformowali Nowozelandzki Komitet Olimpijski oraz główny sponsor reprezentacji tego kraju ANZ Bank, sportowcy zostaną wyposażeni w opaski elektroniczne z Bluetooth. Fani będą mogli za pomocą podobnej opaski lub przez aplikację New Zealand Team przesyłać „impulsy” wsparcia dla danego sportowca, a nawet krótkie wiadomości. Opaska po ich otrzymaniu będzie wibrować na ręku konkretnego olimpijczyka lub paraolimpijczyka.

 

- Nasi sportowcy czerpią wiele inspiracji ze wsparcia fanów, więc ze względu na sytuację pandemiczną proponujemy nowe sposoby przekazywania wsparcie kibiców. Wszyscy fani będą mogli pokazać swoim ulubionym sportowcom, że są z nimi myślami, choć fizycznie nie będzie ich w Japonii” - powiedziała Antonia Watson, dyrektor wykonawcza banku-sponsora przedsięwzięcia, cytowana przez portal insidethegames.biz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Igrzyska bez zagranicznych turystów? Nikt nie jest zaskoczony

 

Sam pomysł opasek z wirtualnym wparciem i detale aplikacji zostały opracowane przy współudziale olimpijczyków i paraolimpijczyków z Nowej Zelandii.

 

We wtorek rząd Japonii zdecydował, że tegoroczne igrzyska w Tokio odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców. Powodem są obawy związane z pandemią koronawirusa. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona jeszcze w marcu, po zdalnym spotkaniu z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

 

Sportowcy z Nowej Zelandii 117 medali w historii letnich igrzysk, w tym 18 na ostatnich w Rio de Janeiro 2016. Najbardziej medalowymi dyscyplinami w tym kraju są od lat wioślarstwo, lekkoatletyka, żeglarstwo i kajakarstwo.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie