Gigantyczna afera w FIFA 21! Pracownik EA miał sprzedawać karty FUT po niemal 10 tysięcy zł

E-sport
Gigantyczna afera w FIFA 21! Pracownik EA miał sprzedawać karty FUT po niemal 10 tysięcy zł
fot. EA Sports
Pracownik EA miał sprzedawać karty po blisko 10 tysięcy złotych...

Electronic Arts mierzy się z kolejną wielką aferą w swoich szeregach. W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez graczy i internautów wyszło na jaw, że jeden z pracowników miał sprzedawać najlepsze karty FIFA Ultimate Team za gigantyczne kwoty.

EA Sports od miesięcy walczy ze sprzedażą kart FUT za prawdziwą gotówkę, by nie można było stwierdzić, że ten konkretny tryb w grze nosi znamiona hazardu. Część graczy za sprawą nielegalnego procederu dorabia się znacznych kwot i firma odpowiedzialna za grę robi wszystko, by odebrać im taką możliwość.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znana streamerka zadźgana przez gracza. Morderca nagrał zbrodnię telefonem

 

Tym razem atak przyszedł jednak z dość nieoczekiwanego kierunku, bowiem w politykę firmy uderzył jeden z pracowników. Zdaniem graczy odpowiedzialnych za internetowe śledztwo, najrzadsze karty do popularnego trybu miał sprzedawać jeden z pracowników EA. Za "białe kruki" w postaci Cristiano Ronaldo (Moments) miał inkasować nawet po 2500 dolarów, czyli blisko 10 tysięcy złotych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękna zawodniczka CS:GO skazana na 116 lat więzienia. Jest zwrot w sprawie (ZDJĘCIA)

 

Sprawę wyciągnęła na wierzch społeczność FIFA, a jednym z najbardziej popularnych hasztagów na Twitterze jest w tym momencie #EAGate. Gracze publikują pod nim filmy, na których pracownik sprzedaje karty.

 

 

 

 

 

 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie