Liga Europy: Nie Diallo się zbyt wiele. AC Milan wyszarpał remis na Old Trafford

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy ekipa Manchesteru United zremisowała z AC Milan 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił na początku drugiej połowy Amad Diallo, a w samej końcówce wyrównał Simon Kjaer. Spotkanie rozczarowało, ponieważ brakowało klarownych sytuacji.

Mecz na Old Trafford był zapowiadany jako absolutny szlagier spośród wszystkich spotkań 1/8 finału Ligi Europy. Nie jest to żadne zaskoczenie, biorąc pod uwagę historię i osiągnięcia obu klubów, które bez cienia wątpliwości są najbardziej utytułowane ze wszystkich zespołów będących w grze w tych rozgrywkach (aczkolwiek fani Ajaksu mieliby w tej kwestii coś do powiedzenia).

Z tego powodu kibice zacierali sobie ręce na klasyk europejskich pucharów i konfrontację drużyn, które przyzwyczaiły nas do pasjonujących spotkań w Lidze Mistrzów. Piłkarska rzeczywistość jest jednak zupełnie inna i oba kluby dążą do tego, aby nawiązać do swoich najlepszych lat. Patrząc na poczynania jednego i drugiego zespołu w swoich rozgrywkach ligowych, z dużym prawdopodobieństwem należy przyznać, że zarówno Manchester United oraz AC Milan wystąpią w przyszłym sezonie właśnie w Champions League.

Obecnie jedni i drudzy rywalizują w Lidze Europy i w czwartkowy wieczór "skrzyżowali ze sobą rękawice". Mecz jednak nie dostarczył zbyt wielu emocji. Pojedyncze akcje United oraz Milanu to zdecydowanie za mało, jak na oczekiwania przedmeczowe. W pierwszej połowie nie uznano dwóch zdobytych bramek - w obu przypadkach decyzje sędziowskie były słuszne. Najpierw gol gospodarzy został strzelony ze spalonego, natomiast trafienie Milanu nastąpiło po dotknięciu piłki ręką przez Francka Kessiego.

W pierwszej połowie doszło jeszcze do jednej ciekawiej sytuacji z udziałem Harry'ego McagGuire'a. Kapitan Czerwonych Diabłów z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki. Futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka.

Do przerwy na tablicy świetlnej widniał rezultat bezbramkowy. Od początku drugiej połowy na murawie w barwach miejscowych zaprezentował się Diallo, który już cztery minuty później zapisał się na liście strzelców! Ole Gunnar Solskjaer popisał się zatem kapitalnym nosem trenerskim. Diallo wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i uderzeniem głową zaskoczył stojącego w bramce Gigiego Donnarummę.

Prowadzenie gospodarzy mogło zostać podwyższone, ale w znakomitej sytuacji spudłował Daniel James, który podobnie jak MagGuire, miał praktycznie przed sobą pustą bramkę.

W dalszej fazie rywalizacji, poza pojedynczymi zrywami obu ekip, oglądaliśmy "piłkarskie szachy". I gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się skromnym zwycięstwem gospodarzy, w doliczonym czasie gry Simon Kjaer wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową pokonał Deana Hendersona.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, co zaostrza emocje przed rewanżem, który już 18 marca. Miejmy nadzieję, że będzie on znacznie ciekawszy niż mecz na Old Trafford.

Manchester United - AC Milan 1:1 (0:0)
Bramka: Amad Diallo 50 - Simon Kjaer 92

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.