Liga Europy: Olympiakos - Arsenal FC. Relacja i wynik na żywo

Olympiakos - Arsenal to jedna z najciekawszych par 1/8 finału Ligi Europy. W poprzednim sezonie Grecy i Anglicy rywalizowali w 1/16 finału rozgrywek i po kapitalnym widowisku, górą była ekipa z Pireusu. Czy Kanonierzy zrewanżują się mistrzowi Grecji? Relacja i wynik na żywo z meczu Olympiakos - Arsenal FC od 21:00 na Polsatsport.pl.

Olympiakos, który jest gospodarzem pierwszego meczu, w poprzedniej rundzie Ligi Europy 2020/2021 szczęśliwie wyeliminował PSV. W Pireusie mistrzowie Grecji wygrali 4:2, ale w rewanżu aż do 88. minuty ton wydarzeniom boiskowym nadawali Holendrzy, którzy prowadzili 2:0. Awans do kolejnej rundy dał Grekom gol Ahmeda Hassana. PSV odpadło nawet mimo kapitalnej formy Erana Zahaviego, który w dwumeczu cztery razy trafił do siatki.

W 1/8 finału los zetknął Greków z Arsenalem, który w pierwszej rundzie play-off wyeliminował Benfikę. Dwa gole w rewanżu zdobył dla Kanonierów Pierre-Emerick Aubameyang, który dał awans londyńczykom w 87. minucie. Teraz Gabończyk będzie miał szansę, by zrewanżować się Olympiakosowi za porażkę w 1/16 finału poprzednich rozgrywek. To właśnie on był antybohaterem Arsenalu, bowiem zmarnował w doliczonym czasie dogrywki znakomitą sytuację na strzelenie gola. Tym samym gol El-Arabiego ze 120. minuty dał promocję do kolejnej rundy mistrzowi Grecji.

Olympiakos i Arsenal w ostatnich kilkunastu latach mierzyły się ze sobą wielokrotnie w europejskich pucharach. W 2009, 2011, 2012 i 2015 roku grały w grupie Ligi Mistrzów i za każdym razem triumfował gospodarz. Tak prawidłowość została dopiero odmieniona w poprzednim sezonie Ligi Europy.

Grecy będą osłabieni w meczu na własnym stadionie. Ze względu na kontuzje na murawie na pewno nie pojawią się Ruben Semedo oraz Marios Vrousai. Z kolei trener Arsenalu Mikel Arteta ma dy dyspozycji wszystkich najważniejszych graczy.

Relacja i wynik na żywo z meczu Olympiakos - Arsenal FC od 21:00 na Polsatsport.pl.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.