Młode polskie siatkarki rozbiły Łotwę! 25:6 w trzecim secie

W łotewskim Dyneburgu reprezentacja Polski U-16 dziewcząt meczem z gospodyniami turnieju rozpoczęła swój udział w Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA, które są jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy juniorek młodszych 2021. Nasze siatkarki bez problemów pokonały pierwszą przeszkodę na drodze do awansu do turnieju finałowego. Wszystko wskazuje, że kluczowy będzie mecz z reprezentacją Białorusi, która pokonała Litwę 3:0 (25:16, 25:12, 25:15).

Nasze siatkarki rozpoczęły mecz bardzo dobrze. Po serii kontrataków Zofii Brzozy było 0:4, a po chwili gospodynie przegrywały już 1:7. W kolejnych fragmentach gra nieco wyrównała się, ale nasze młode reprezentantki kontrolowały sytuację pokazując momentami bardzo interesujące zagrania. W końcówce przy zagrywce Aleksandry Timbere Łotyszki odrobiły kilka punktów, ale to Polki cieszyły się z wygranej. Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Przeważające fizycznie Polki powoli wypracowywały przewagę punktową mimo ambitnej gry Łotyszek. Mogła podobać się urozmaicona gra w kontrataku Amelii Dombrowskiej i Zofii Sobanty. W drugiej połowie seta trener Artur Wójcik wprowadził na boisko siatkarki z ławki rezerwowych. W trzecim secie Polki zmiotły rywalki z boiska.

Bezpośredni awans do mistrzostw Europy U16, które rozegrane zostaną w połowie lipca na Węgrzech i Słowacji wywalczy zwycięzca turnieju.

Łotwa - Polska 0:3 (19:25, 14:25, 6:25)

Łotwa: Timbere, Zimeta, Celnova, Izotova, Brokane, Jevsejeva, Smidenberga (L) oraz Struka, Rita, Baranovska

Polska: Brzoza, Dombrowska, Walczak, Sobanty, Serafinowska, Koterba, Leśniewicz (L) oraz Szewczyk, Podlaska, Garncarz, Witczak, Chmielewska, Siuda (L)