PK w Zakopanem: Zawody storpedowane przez wiatr. Sobotni konkurs przeniesiony na niedzielę

Zimowe
PK w Zakopanem: Zawody storpedowane przez wiatr. Sobotni konkurs przeniesiony na niedzielę
Fot. PAP

Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorom Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Sobotnie zawody zostały przełożone na niedzielny poranek, co oznacza, że odbędą się wtedy dwa konkursy skoków. Pierwszy o godz. 8:00, a drugi o 10:30.

W sobotę udało się przeprowadzić serię treningową, jednak seria próbna przed konkursem została przerwana po skokach 41 zawodników. Organizatorzy planowali opóźnić rywalizację, ale o 17:30 jury podjęło decyzję, że sobotnie zawody zostają przeniesione na niedzielę.

 

Ta decyzja oznacza, że w niedzielę odbędą się aż dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 8:00, a drugi o 10:30.

 

Sobotni wiatr sprawił, że w serii treningowej i próbnej dwóch zawodników oddało niezwykle długie skoki. Klemens Murańka w serii treningowej uzyskał odległość odległość 145,5 metra. W serii próbnej jeszcze dalej, bo na 150. metrze, wylądował Norweg Benjamin Oestvold. To dalej niż oficjalny rekord Wielkiej Krokwi, który wynosi 147 metrów - ustanowiony w styczniu 2020 roku przez Japończyka Yukiję Sato.

 

ZOBACZ TAKŻE: PK w Zakopanem: Niesamowite skoki Klemensa Murańki i Benjamina Oestvolda!

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze