Serie A: Napoli górą w Mediolanie! Asysta Piotra Zielińskiego

Matteo Politano zdobywcą bramki dla Napoli.

AC Milan przegrał u siebie 0:1 z SSC Napoli w niedzielnym hicie Serie A. Gola na wagę trzech punktów dla podopiecznych Gennaro Gattuso strzelił Matteo Politano, któremu asystował Piotr Zieliński.

W pierwszej połowie lepsze sytuacje do otworzenia wyniku mieli goście. Dwukrotnie okazji do strzelenia gola szukał Zieliński, ale przy pierwszej próbie uderzył tak, że Gianluigi Donnarumma był w stanie interweniować, a w drugiej strzelił obok bramki reprezentanta Włoch. W odpowiedzi Milan starał się zaskoczyć Davida Ospinę między innymi uderzeniem z dystansu Rafaela Leao, jednak kolumbijski golkiper poradził sobie z próbą byłego piłkarza Lille.

Po przerwie goście udokumentowali swoją przewagę pierwszym trafieniem w meczu. Piłkę skutecznie przejął Elseid Hysaj, szybką kontrę rozegrał Zieliński, a Donnarummę niezbyt czystym strzałem pokonał Politano. Dla włoskiego napastnika było to ósme trafienie w tym sezonie Serie A. Kilka minut później bliski podwyższenia prowadzenia był Fabian Ruiz, jednak tym razem Donnarumma świetnie interweniował.

W 70. minucie gospodarze zagrozili bramce Ospiny. Z rzutu wolnego dośrodkował Sandro Tonali, a głową uderzył Ante Rebić, jednak Kolumbijczyk zdołał sparować futbolówkę. Pięć minut później boisko opuścił Zieliński, którego na murawie zastąpił Eljif Elmas. Choć w ostatnich minutach przewagę mieli "Rossoneri", nie udało im się doprowadzić do remisu i trzy punkty pojechały na południe kraju.

AC Milan - SSC Napoli 0:1 (0:0)

Bramka: Politano 49

Czerwona kartka: Rebić 90