Urszula Radwańska pokonana w finale turnieju ITF w Kazaniu

Urszula Radwańska przegrała w finale turnieju ITF w Kazaniu.

Julija Hatouka pokonała Urszulę Radwańską 7:6 (8-6), 4:6, 6:4 w finale turnieju ITF w Kazaniu. Obie zawodniczki potrzebowały tie-breaka, aby rozstrzygnąć wynik pierwszego seta.

Mecz dobrze rozpoczęła Radwańska, która wygrała trzy pierwsze gemy. Do ofensywy przystąpiła jednak Hatouka, a jej łupem padły kolejne cztery partie. Obie tenisistki toczyły równą walkę i potrzebowały tie-breaka, aby rozstrzygnąć losy pierwszego seta. W tym jednak górą była Hatouka, która wygrała decydujący gem do zera.

Kolejna partia należała do Radwańskiej, choć lepszy początek odnotowała Hatouka. Białorusinka wygrała dwa pierwsze gemy, ale kolejne dwa padły łupem Polki. Sklasyfikowana na 231. miejscu w rankingu WTA tenisistka oddała swojej rywalce jeszcze tylko dwie kolejne partie, a sama pewnie wygrała seta i wróciła do gry. Stan 1:1 w setach umożliwiał równą rywalizację.

Dobra passa Radwańskiej trwała. Pierwsze trzy gemy trzeciego seta to prawdziwy pokaz gry Polki, ale od czwartego gema jej dyspozycja nie wyglądała już tak dobrze. Hatouka wygrała pięć partii z rzędu, w tym ostatnią do zera. Radwańska zdobyła jeszcze jednego gema po wygranej do 15, ale to Białorusinka "postawiła kropkę nad i" w dziesiątym gemie trzeciego seta wygrywając całe spotkanie.

Białorusinka tym samym zrewanżowała się Radwańskiej, która pod koniec lutego pokonała Hatoukę w Moskwie.