Czy Paulo Sousa ma pomysł na Kamila Grosickiego? Jeśli ma, to jaki?

Piłka nożna
Czy Paulo Sousa ma pomysł na Kamila Grosickiego? Jeśli ma, to jaki?
fot. Cyfrasport
Kamil Grosicki ma u Sousy duży kredyt zaufania

Podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski Paulo Sousa podał nazwiska piłkarzy, którzy w marcowych meczach będą walczyć o punkty eliminacji mistrzostw świata 2022. Wśród nich jest Kamil Grosicki, jeden z graczy, którzy ostatnio mają problemy w klubach. Właśnie temu zawodnikowi trener poświęcił kilka minut wirtualnego spotkania z dziennikarzami. Odniósł się także do pandemii, przez którą z wyjazdem do Anglii mogą mieć Robert Lewandowski czy Krzysztof Piątek.

Selekcjonera pytano m.in. o powołanych zawodników, którzy mają problemy w klubach, a dokładniej mówiąc, ostatnio w ogóle nie grają. Jednym z nich jest własnie Grosicki, który stracił miejsce w zespole West Bromwich Albion, ale nie zdecydował się na odejście z klubu. Ostatni raz zagrał 19 stycznia.

 

- Jako selekcjoner reprezentacji chciałbym, by zawodnicy grali w klubach. To zdecydowanie pomogłoby w ocenie ich formy i przydatności dla zespołu. Jesteśmy jednak skupieni na pewnych zawodnikach i na tym, co mogą wnieść do kadry narodowej. Mamy pewne wyobrażenie, pewien plan. W przypadku Grosickiego wygląda to tak, że musimy mu się dokładnie przyjrzeć, zastanowić się, jak może wyglądać jego rola. Znamy jego ogromne zaangażowanie, wiemy, że tworzy wiele sytuacji, asystuje i strzela gole. Rozmawialiśmy już z piłkarzem, wie, jaka pracę musi wykonać w Wielkiej Brytanii. Przyjedzie do Polski, dzięki czemu będziemy mogli go lepiej poznać i jednocześnie mu pomóc, dać możliwość pokazania się na boisku. Biorąc pod uwagę doświadczenie Grosickiego, jego przywództwo w zespole, to, że jest ważną częścią tej grupy, muszę brać go pod uwagę na te mecze. Istotne jest też przyjrzenie się takim piłkarzom, by wiedzieć, w jakich sytuacjach na pewno sobie poradzą. Szczerze mówiąc, jestem przekonany, że Grosicki pomoże nam w trzech najbliższych spotkaniach - powiedział Sousa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paulo Sousa ogłosił kadrę na marcowe mecze

 

W podobnej sytuacji jest Przemysław Płacheta, pomocnik Norwich City.

 

- Przez ostatnie dwa miesiące nie grał, ale to piłkarz, z którego w Polsce będzie pociecha. Myślę, że możemy jego szczególne umiejętności wykorzystać w kadrze - stwierdził trener. 

 

Selekcjoner przyznał, że są wątpliwości w sprawie udziału trzech napastników w meczu z Anglią w Londynie. Chodzi o Lewandowskiego, Piątka oraz Arkadiusza Milika. To efekt obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa i związanym z tym obowiązkiem kwarantanny.

 

- Nie mamy pewności w przypadku kilku piłkarzy, dlatego na zgrupowanie powołaliśmy aż 27 zawodników. Mogą pojawić się pewne problemy, jeżeli chodzi o obecność w meczu z Anglią trzech z czterech napastników. Teraz nie jesteśmy pewni ich udziału w tym spotkaniu - powiedział.

 

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się w poniedziałek 22 marca. Już trzy dni później nastąpi debiut Paulo Sousy w roli selekcjonera. W pierwszym meczu eliminacji MŚ 2022 Polacy zagrają w Budapeszcie z Węgrami. 28 marca na stadionie Legii w Warszawie czeka ich spotkanie z Andorą, 31 marca mecz z Anglią na Wembley.

 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie