Liverpool nie dokonał cudu. Real wygrał i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Real Madryt pokonał Liverpool w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a zwycięską bramkę dla drużyny Carlo Ancelottiego zdobył Karim Benzema. Podczas celebracji gola Francuz doznał kontuzji nogi, przez którą kilka minut później musiał opuścić plac gry. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu na Anfield "Królewscy" wygrali 5:2.

Pierwsi dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie stworzyli sobie goście. Darwin Nunez oddał precyzyjny strzał po dalszym słupku bramki, ale dobrą interwencją popisał się Thibaut Courtois. Real odpowiedział mocnym uderzeniem z dystansu Eduardo Camavingi. Piłka po strzale Francuza odbiła się od poprzeczki. Kilka minut później tuż nad bramką Alissona Beckera strzelał Luka Modrić.

W 33. minucie gry Courtois ponownie zatrzymał strzał Nuneza. Więcej dogodnych okazji do zdobycia bramki w pierwszej części gry nie oglądaliśmy. Piłkarze zeszli do szatni przy remisie 0:0.

Osiem minut po zmianie stron na bramkę Liverpoolu uderzał Fede Valverde, ale strzał bez problemów obronił Alisson. W drugiej odsłonie spotkania tempo gry wyraźnie spadło. Z minuty na minutę "The Reds" byli coraz bardziej świadomi tego, że nie uda się odrobić strat z pierwszego meczu. Natomiast Real pilnował bezpiecznego wyniku. Niemniej jednak jeżeli któraś z drużyn inicjowała odważniejsze akcje ofensywne, to była to ekipa "Królewskich".

Jedna z nich przyniosła oczekiwany skutek. W 79. minucie gry Camavinga zagrał do znajdującego się przed polem karnym Karima Benzemy. Następnie po zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Viniciusa. Brazylijczyk opanował futbolówkę i zagrał do Benzemy, który miał przed sobą pustą bramkę. Francuz posłał piłkę do siatki, lecz podczas celebracji trafienia złapał się za nogę, a na jego twarzy pojawił się grymas bólu.

Zdobywca Złotej Piłki za rok 2022 próbował jeszcze wrócić do gry, lecz uraz okazał się zbyt poważny. Benzema opuścił boisko, a jego miejsce zajął Rodrygo. Do końca meczu "Królewscy" kontrolowali przebieg gry i dowieźli korzystny wynik. W końcówce spotkania sędzia sprawdzał jeszcze, czy ekipie z Madrytu nie należał się rzut karny. Ostatecznie "jedenastki" nie podyktował. W dwumeczu Real wygrał 6:2 i awansował do ćwierćfinału Champions League

Real Madryt - Liverpool FC 1:0 (0:0)

Bramka: Benzema 79

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal (86. Lucas Vazquez), Eder Militao, Antonio Ruediger, Nacho - Toni Kroos (84. Aurelian Tchouameni), Eduardo Camavinga, Luka Modrić (82. Dani Ceballos) - Federico Valverde, Karim Benzema (82. Rodrygo), Vinicius Junior (84. Marco Asensio)

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Virgil van Dijk, Andrew Robertson (90+1. Kostas Tsimikas) - Diogo Jota (57. Harvey Elliott), Fabinho, James Milner (73. Alex Oxlade-Chamberlain) - Mohamed Salah, Darwin Nunez (57. Roberto Firmino), Cody Gakpo (90+1. Fabio Carvalho)

Żółta kartka: Tsimikas

Pierwszy mecz: 5:2. Awans: Real Madryt.