Historyczny wynik Napoli! Gol Zielińskiego i awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Victor Osimhen bohaterem Napoli.

Napoli i Eintracht Frankfurt zmierzyły się w rewanżowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Awans do ćwierćfinału wywalczyła ekipa z Włoch, wygrywając w środę 3:0, a łącznie w dwumeczu 5:0. Dla Napoli to pierwszy awans w historii do tej fazy rozgrywek.

Przed meczem światowe media obiegły szokujące obrazki z Neapolu. Kibice Eintrachtu zaatakowali miasto, niszcząc restauracje czy sklepy. Na szczęście sytuację udało się załagodzić i spotkanie Napoli - Eintracht rozpoczęło się planowo.

Napoli miało sporą przewagę w pierwszej połowie, jednak długo nie było w stanie otworzyć wyniku. Jak się okazało, sztuka ta udała się Victorowi Osimhenowi w doliczonym czasie gry. Nigeryjczyk wykorzystał dośrodkowanie Matteo Politano i dokładnym uderzeniem głową pokonał Kevina Trappa.

Po przerwie Osimhen dołożył drugie trafienie. W 53. minucie do napastnika Napoli dośrodkował Giovanni Di Lorenzo, a ten z najbliższej odległości skierował futbolówkę do pustej bramki. 10 minut później było już 3:0. W polu karnym faulowany był Piotr Zieliński, który podszedł do "jedenastki" i pewnym strzałem pokonał golkipera przedstawiciela Bundesligi.

Jak się okazało, trafienie Polaka ustaliło rezultat i Napoli pewnie wygrało 3:0. Zieliński przebywał na murawie przez 74 minuty. Hubert Idasiak i Bartosz Bereszyński całe spotkanie spędzili na ławce rezerwowych.

W pierwszym meczu obu drużyn we Frankfurcie górą byli goście, triumfując 2:0. Napoli wygrało więc dwumecz 5:0 i po raz pierwszy w historii awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

SSC Napoli - Eintracht Frankfurt 3:0 (1:0)

Bramki: Osimhen 45+2, 53, Zieliński 64 (k)

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kim Min-jae (66. Juan Jesus), Mario Rui - Andre-Frank Zambo-Anguissa, Stanislav Lobotka, Piotr Zieliński (74. Tanguy Ndombele) - Matteo Politano (67. Hirving Lozano), Victor Osimhen (81. Giovanni Simeone), Chwicza Kwaracchelia (74. Eljif Elmas)

Eintracht Frankfurt: Kevin Trapp - Aurelio Buta, Tuta, Evan N'Dicka, Christopher Lenz (67. Philipp Max) - Sebastian Rode (74. Kristijan Jakić), Djibril Sow - Ansgar Knauff (62. Faride Alidou), Mario Goetze, Daichi Kamada - Rafael Borre

Żółte kartki: Juan Jesus - N'Dicka, Lenz, Goetze

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: SSC Napoli.