Polska siatkówka poniosła ogromną stratę! Nie żyje były reprezentant

Siatkówka
Polska siatkówka poniosła ogromną stratę! Nie żyje były reprezentant
fot. PAP

Zmarł były reprezentant Polski w siatkówce Juliusz Karski. Był inicjatorem spotkań Rodziny Siatkarskiej. "Człowiek o nienagannych manierach, niezwykle prawy, uczciwy i szlachetny" – napisano o zmarłym na oficjalnej stronie PZPS.

"Rodzina Polskiej Siatkówki z ogromnym smutkiem i żalem informuje, że w wieku 90 lat zmarł Juliusz Karski, były reprezentant Polski, członek Rady Fundacji Polska Siatkówka, oddany animator działań integrujących środowisko Polskiej Siatkówki – człowiek o nienagannych manierach, niezwykle prawy, uczciwy i szlachetny" – poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.

 

Zobacz także: Nie żyje Danuta Jośko-Żochowska. Była wybitną siatkarką reprezentacji Polski

 

Juliusz Karski urodził się 26 kwietnia 1931 roku w majątku we Włostowie w rodzinie ziemiańskiej. Dzieciństwo spędził w rodowym pałacu, pobierając naukę u prywatnych nauczycieli. Od najmłodszych lat był przyuczany do zajmowania się w przyszłości majątkiem. Rodzinne plany przerwała wojna. Powstanie warszawskie przeżył w stolicy. Po wojnie Karscy jeździli po Polsce w poszukiwaniu miejsca, gdzie mogliby się osiedlić. Do Warszawy wrócili w 1949 roku.

 

Od najmłodszych lat Juliusz Karski pasjonował się siatkówką. W 1951 roku został powołany do reprezentacji Polski. W późniejszych latach grał w kategoriach oldbojów. Aktywnie udzielał się w środowiskach ziemiańskich, był prezesem warszawskiego oddziału Towarzystwa Ziemian Polskich.

 

Odszedł wspaniały i szlachetny Człowiek, mój Przyjaciel. Do ostatnich dni wykazywał się ogromnym zainteresowaniem i troską o Polską Siatkówkę. Pomagał potrzebującym. Inicjator wielu siatkarskich przedsięwzięć – powiedział prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko.

 

Aktywnie uczestniczył w życiu siatkarskiego środowiska. Był inicjatorem spotkań Rodziny Siatkarskiej.

 

Nie byłoby naszych spotkań, ich pięknej i serdecznej atmosfery bez ludzi, którzy rozumieją i czują, że w siatkówce nie tylko rywalizacja jest istotą. Ważne są także, a może najważniejsze są przyjaźnie, które rodzą się w młodości – powiedział podczas jednego z ostatnich spotkań.

 

W zebraniach Rodzony Siatkarskiej uczestniczą byłe siatkarki, siatkarze, trenerzy, działacze, którzy bardzo często swoje życie poświęcili tej dyscyplinie sportu. To bardzo ważne wydarzenie dla siatkarskiego środowiska, które pozwala na utrzymanie wieloletnich więzi i przyjaźni, a także na aktywny udział w bieżącym życiu siatkarskim.

 

RM, Polsat Sport, pzps.pl, plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie