ATP w Dubaju: Hubert Hurkacz odpadł w 1/8 finału

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz przegrał z Denisem Shapovalovem w meczu 1/8 finału turnieju ATP w Dubaju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6, 3:6. To pierwsza porażka Polaka w bezpośrednim pojedynku z kanadyjskim tenisistą.

Polak dobrze rozpoczął mecz od mocnych serwisów i w efekcie wygranego pierwszego gema. Druga i trzecia partia pierwszego seta padła jednak łupem Shapovalova, który prezentował się coraz pewniej. Hurkacz wrócił do dobrej dyspozycji w serwisie i zrobiło się 2:3, ale w kolejnym gemie zdobywanie punktów przychodziło mu bardzo ciężko, a najczęściej następowało to po błędach Kanadyjczyka.

Gra toczyła się dalej, a Polak nawiązywał walkę, ale stan 4:5 i serwis Shapovalova nie pozostawił żadnych złudzeń. Polski tenisista nie ugrał ani jednego punktu w tym gemie i ostatecznie przegrał pierwszego seta wynikiem 4:6.

Drugi set ponownie dobrze rozpoczął Hurkacz wygrywając gema do 15. Serię trzech wygranych z rzędu w tym przełamanie serwisu odnotował także Shapovalov, a sytuacja Polaka nie rysowała się w jasnych barwach. Piąty gem drugiego seta pokazał jednak, że 24-letni zawodnik z Wrocławia potrafi walczyć do końca, a on sam uratował gema mimo wyniku 0:40 na samym początku.

W kolejnym gemie do gry powrócił Shapovalov nie dając szans swojemu rywalowi. Kanadyjczyk nie miał problemu z utrzymaniem wysokiej dyspozycji po chwilowym kryzysie i wygrał gema do 15. Następna partia padła łupem Hurkacza, który mimo trudnej sytuacji wciąż utrzymywał się w grze.

Trzy kolejne partie to jednak dobry występ w wykonaniu Shapovalova, który od początku narzucił swój styl gry i przypieczętował swój dobry występ. W ostatnim gemie drugiego seta Kanadyjczyk wygrał do zera przy serwisie rywala.

Tym samym Denis Shapovalov zrewanżował się Hubertowi Hurkaczowi za dwie porażki we wszystkich dotychczasowych pojedynkach i po raz pierwszy w karierze wygrał z Polakiem.

Najlepszym wynikiem Polaka w turnieju w Dubaju pozostaje zatem ćwierćfinał sprzed dwóch lat. Shapovalov debiutuje w tej imprezie.

Hurkacz startuje w ZEA także w deblu, do którego zgłosił się razem z Włochem Jannikiem Sinnerem. Ich przeciwnikami w pierwszej rundzie będą Kanadyjczyk Vasek Pospisil i Serb Nenad Zimonjic, którzy dostali od organizatorów tzw. dziką kartę.

Do drugiej fazy zmagań, która w grze podwójnej jest jednocześnie ćwierćfinałem, awansował zaś w poniedziałek rozstawiony z "trójką" Łukasz Kubot, któremu partneruje Holender Wesley Koolhof.