KSW 59: Bombardier jak Sadio Mane. "Dorównuje mu popularnością"

Sporty walki
KSW 59: Bombardier jak Sadio Mane. "Dorównuje mu popularnością"
fot. Polsat Sport

Serigne Ousmane Dia (2-0, 2 KO), który zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim (13-7-1NC, 8 KO) w walce wieczoru KSW 59, cieszy się ogromną popularnością w swojej ojczyźnie. Opowiedział o tym Ambasador Republiki Senegalu w RP Papa Diop.

"Bombardier" jest legendą laamb, czyli senegalskich zapasów. Może się pochwalić dwoma mistrzostwami świata w tej dyscyplinie.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Bombardier" chce pokazać Mariuszowi Pudzianowskiemu, jak się walczy (WIDEO)

 

- "Bombardier" cieszy się ogromną popularnością, bo to wielki mistrz. Dwa razy był Królem Areny w Senegalu, czyli mistrzem w laamb. Laamb to taka odmiana zapasów z elementami boksu. To nasz tradycyjny sport, który jest tak popularny w Senegalu jak piłka nożna czy koszykówka. Mogę nawet powiedzieć, że laamb jest popularniejszy - powiedział Ambasador Republiki Senegalu w RP.

 

- Ludzie chcą oglądać tego typu rozgrywki i będąc w Senegalu można to zauważyć. Sadio Mane to nasza największa gwiazda, ale Bombardier dorównuje mu popularnością. Inni zapaśnicy też są znani - dodał.

 

W 2018 roku "Bombardier" zdecydował się spróbować swoich sił w MMA. Jego dotychczasowy bilans to dwie walki i dwa zwycięstwa. Czy pokona "Pudziana", dopisując sobie trzeci triumf?

 

- Wiem, że Mariusz Pudzianowski to wielki sportowiec, ale jestem pewny naszego czempiona. Mam nadzieję, że "Bombardier" wygra - powiedział ambasador.

 

 

Transmisja gali KSW 59 w systemie PPV.

MC, IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie