Liga Mistrzów: Chelsea gra dalej! Atletico odpadło z rozgrywek

Chelsea gra dalej w Lidze Mistrzów.

Chelsea ograła 2:0 Atletico Madryt w rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Gole dla gospodarzy strzelili Hakim Ziyech i Emerson Palmieri. "The Blues" w dwumeczu wygrali więc 3:0 i awansowali do ćwierćfinału Champions League.

Spotkanie rozpoczęło się od inicjatywy Atletico. Podopieczni Diego Simeone szybko starali się odrobić straty z pierwszego meczu, w którym przegrali 0:1 po kapitalnym uderzeniu z przewrotki Oliviera Giroud. Z inicjatywy gości niewiele jednak wynikało, a z czasem do głosu zaczęli dochodzić także gospodarze. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 27. minucie. Cesar Azpilicueta zbyt lekko podał do bramkarza Edouard Mendy'ego i przeszkodził Yannickowi Carrasco, jednak sędzia uznał, że kontakt był zbyt lekki i nie podyktował jedenastki dla lidera hiszpańskiej ekstraklasy.

W 34. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Szybką kontrę rozprowadzili reprezentanci Niemiec - Kai Havertz i Timo Werner. Ten drugi dokładnie podał do Ziyecha, który wykończył akcję i strzelił pierwszego gola w środowym spotkaniu. Pod koniec pierwszej połowy karnego domagali się zawodnicy Chelsea po tym, jak Havertz rywalizował o piłkę z Saulem. Również tym razem sędzia Daniele Orsato uznał, że nie było faulu. Po chwili z dystansu swojej okazji szukał Mateo Kovacić, jednak uderzył niecelnie.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy do ataku ponownie ruszyli gospodarze. Po świetnym podaniu Ziyecha w niezłej sytuacji znalazł się Werner, jednak Oblak skutecznie interweniował i nie dał się pokonać po raz drugi tego wieczora. W 57. minucie były zawodnik Ajaksu szukał swojego drugiego trafienia, ale golkiper Atletico po jego uderzeniu zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Na kwadrans przed końcem spotkania w polu karnym gospodarzy znalazł się Joao Felix, jednak jego uderzenie z ostrego kąta nie zaskoczyło Mendy'ego. Portugalczyk kilka chwil później ponownie szukał swojej szansy, ale piłka po strzale utalentowanego Portugalczyka odbiła się od nóg jednego z defensorów i wylądowała na rzut rożny. Zamiast zagrożenia pod bramką Mendy'ego, ze stałego fragmentu wyszła... czerwona kartka dla Atletico. Stefan Savić uderzył bowiem łokciem Antonio Rudigera i Orsato wyrzucił go z boiska.

Jak się okazało, trafienie Ziyecha nie było jedynym w tym spotkaniu. W doliczonym czasie kolejny świetny kontratak skutecznie wykorzystali gospodarze - tym razem za sprawą Emersona, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Chelsea wygrała więc w dwumeczu 3:0 i zasłużenie awansowała do ćwierćfinału tegorocznej edycji Champions League.

Chelsea FC - Atletico Madryt 2:0 (1:0)
Bramki: Ziyech 34, Emerson 90+4

Chelsea FC: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Antonio Ruediger - Reece James, N'Golo Kante, Mateo Kovacić, Marcos Alonso (90+4. Ben Chilwell) - Hakim Ziyech (77. Christian Pulisić), Kai Havertz (90+3. Emerson) - Timo Werner (83. Callum Hudson-Odoi)

Atletico Madryt: Jan Oblak - Kieran Trippier (69. Thomas Lemar), Stefan Savić, Jose Maria Gimenez, Renan Lodi (46. Mario Hermoso) - Marcos Llorente, Koke, Saul Niguez, Yannick Carrasco (53. Moussa Dembele) - Luis Suarez (59. Angel Correa), Joao Felix

Czerwona kartka: Savić (82, za uderzenie łokciem)

Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Chelsea.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.