Liga Mistrzów: Chelsea - Atletico Madryt. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Chelsea - Atletico Madryt.

Chelsea wygrała u siebie z Atletico Madryt 2:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowała do ćwierćfinału. Pierwsze spotkanie, które rozgrywane było w Bukareszcie, zakończyło się zwycięstwem angielskiej drużyny 1:0. Zobaczcie skrót meczu Chelsea - Atletico Madryt.

Na Stamford Bridge Chelsea wygrała z liderem hiszpańskiej ekstraklasy Atletico Madryt 2:0 po trafieniach Hakima Ziyecha w 34. minucie oraz Emersona w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy goście musieli sobie radzić w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Stefana Savica. Londyńczycy wygrali także pierwszy mecz w Hiszpanii 1:0.

Od końca stycznia, gdy trenerem Chelsea został Thomas Tuchel, "The Blues" jeszcze nie przegrali. Niemiec prowadził zespół w 13 spotkaniach, z których jego piłkarze wygrali dziewięć, natomiast cztery zremisowali, do tego tracąc jedynie dwa gole.

Chelsea FC - Atletico Madryt 2:0 (1:0)
Bramki: Ziyech 34, Emerson 90+4

Chelsea FC: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Antonio Ruediger - Reece James, N'Golo Kante, Mateo Kovacić, Marcos Alonso (90+4. Ben Chilwell) - Hakim Ziyech (77. Christian Pulisić), Kai Havertz (90+3. Emerson) - Timo Werner (83. Callum Hudson-Odoi)

Atletico Madryt: Jan Oblak - Kieran Trippier (69. Thomas Lemar), Stefan Savić, Jose Maria Gimenez, Renan Lodi (46. Mario Hermoso) - Marcos Llorente, Koke, Saul Niguez, Yannick Carrasco (53. Moussa Dembele) - Luis Suarez (59. Angel Correa), Joao Felix

Czerwona kartka: Savić (82, za uderzenie łokciem)

Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Chelsea.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.