Liga Mistrzów: Bayern Monachium - Lazio Rzym. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Bayern Monachium - Lazio Rzym.

Bayern Monachium pokonał u siebie Lazio Rzym 2:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Pierwsze spotkanie w stolicy Włoch Bawarczycy wygrali 4:1. Zobaczcie skrót meczu Bayern Monachium - Lazio Rzym.

Pierwszy mecz, trzy tygodnie temu w Rzymie, praktycznie rozstrzygnął kwestię awansu. Bayern Monachium wygrał 4:1 i trudno było się spodziewać niespodzianki w rewanżu. Gospodarze przystąpili do niego ze spokojem. Nie forsowali tempa, pozwalając rywalom na konstruowanie akcji. Kilka razy zrobiło się gorąco pod bramką Alexandra Nuebela.

W 31. minucie przy rzucie rożnym dla Bayernu reprezentant Kosowa Vedat Muriqi sfaulował Leona Goretzkę i sędzia podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Lewandowski, zdobywając piątą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów i 73. w całej karierze. Więcej goli od Polaka w historii rozgrywek strzelili tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 134 i Argentyńczyk Lionel Messi - 120. Obaj nie poprawią już bilansu w tej edycji, bo Juventus Turyn i Barcelona odpadły w 1/8 finału.

Niewiele działo się w drugiej połowie. Lewandowski mógł zdobyć drugą bramkę, ale piłka po jego strzale z dystansu trafiła w słupek. W 71. minucie Polak opuścił boisko. Zastąpił go Kameruńczyk Maxim Choupo-Moting, który dwie minuty później po świetnym podaniu Austriaka Davida Alaby strzelił drugiego gola dla Bayernu, wykorzystując sytuację sam na sam z hiszpańskim bramkarzem Pepe Reiną. W 82. minucie honorowego gola dla Lazio zdobył Marco Parolo.

W tej edycji Ligi Mistrzów drużyna z Monachium jeszcze nie przegrała, a w ośmiu występach zdobyła 24 gole, co daje średnią trzy na spotkanie. W środę Bawarczycy poprzestali na dwóch bramkach.

Bayern Monachium - Lazio Rzym 2:1 (1:0)
Bramki: Lewandowski 33 (k), Choupo-Moting 73 - Parolo 82

Bayern Monachium: Alexander Nuebel - Benjamin Pavard, Jerome Boateng (46. Niklas Suele), David Alaba, Lucas Hernandez - Leon Goretzka (64. Alphonso Davies), Joshua Kimmich (77. Javi Martinez) - Leroy Sane, Thomas Mueller (71. Jamal Musiala), Serge Gnabry - Robert Lewandowski (71. Eric Maxim Choupo-Moting)

Lazio Rzym: Pepe Reina - Adam Marusić, Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari (57. Marco Parolo), Sergej Milinković-Savić, Gonzalo Escalante (84. Jean-Daniel Akpa-Akpro), Luis Alberto (75. Danilo Cataldi), Mohamed Fares (46. Senad Lulić) - Vedat Muriqi (55. Andreas Pereira), Joaquin Correa

Pierwszy mecz: 4:1. Awans: Bayern Monachium.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.