Liga Mistrzów: Bayern Monachium przypieczętował awans. Gol Lewandowskiego

Bayern Monachium awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium ograł Lazio 2:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, który w drugiej połowie ostemplował również słupek. Piłkarzy z Wiecznego Miasta dobił w 72. minucie Eric Maxim Choupo-Moting, który chwilę wcześniej zmienił Polaka na murawie. W końcówce gola honorowego dla Lazio strzelił Marco Parolo.

Obaj szkoleniowcy mocno zamieszali w składach w porównaniu do pierwszego meczu na Stadio Olimpico. Hansi Flick postawił w bramce na 24-letniego Aleksandra Nubela, który rozgrywał dopiero trzecie spotkanie w barwach Bayernu. Do jedenastki wracał Thomas Mueller, który nie mógł zagrać w Rzymie ze względu na koronawirusa. Jeszcze więcej zmian pojawiło się w wyjściowym składzie Lazio, a największą niespodzianką było pojawienie się na ławce rezerwowych Ciro Immobile.

Pierwsza połowa rywalizacji na Allianz Arena nie była wielkim widowiskiem. Obydwie drużyny postawiły na solidną defensywę, a Bawarczycy mimo tego, że prowadzili grę, nie mogli przez długi czas zagrozić bramce Pepe Reiny. Wszystko zmienił rzut rożny z 31. minuty. István Kovács po zamieszaniu w polu karnym Lazio wskazał na jedenasty metr, kiedy Vedat Muriqi przewrócił rywala. Żółtą kartką ukarany został Francesco Acerbi.

Po analizie VAR na jedenastym metrze stanął Robert Lewandowski, który z właściwym sobie spokojem wykorzystał rzut karny. Była to 73. bramka Polaka w Lidze Mistrzów w całej karierze, a piąta w tym sezonie. W klasyfikacji wszech czasów Champions League więcej goli od Lewandowskiego ma tylko dwóch piłkarzy: Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 134 i Argentyńczyk Lionel Messi - 120. To trafienie dało Bayernowi prowadzenie do przerwy.

Drugą połowę Lewandowski mógł i powinien zacząć z wysokiego "C". Polak ruszył z piłką od linii bocznej w kierunku bramki i w ostatniej chwili został powstrzymany przez wychodzącego z bramki Reinę. Reprezentantowi Polski nie udało się również strzelić gola w 67. minucie po składnej akcji Bayernu. "Lewy" był sam na 18. metrze od bramki, uderzył bardzo mocno, ale trafił tylko w słupek. Po dwóch minutach zszedł z boiska przy wyniku 1:0, a zmienił go Eric Maxim Choupo-Moting.

Kameruńczyk już chwilę później wpisał się na listę strzelców. Akcja Bayernu trwała kilka sekund, a napastnik wykorzystał świetne podanie od Davida Alaby. Piłka przeleciała pod pachą Reiny i zatrzepotała w siatce. Było 2:0, a gospodarze pozwalali sobie na coraz większe rozprężenie. W 82. minucie nieuwaga i złe krycie przy rzucie wolnym kosztowało monachijczyków bramkę. Jej zdobywca Marco Parolo zamknął akcję na dalszym słupku, uderzając piłkę między nogami Nubela. Spotkanie w Monachium zakończyło się wynikiem 2:1, dwumecz rezultatem 6:2.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek 19 marca o godzinie 12:00 w siedzibie UEFA w Nyonie. Wtedy też poznamy drabinkę rozgrywek aż do finału, który zostanie rozegrany 29 maja w Stambule.

Bayern Monachium - Lazio Rzym 2:1 (1:0)
Bramki: Lewandowski 33 (k), Choupo-Moting 73 - Parolo 82

Bayern Monachium: Alexander Nuebel - Benjamin Pavard, Jerome Boateng (46. Niklas Suele), David Alaba, Lucas Hernandez - Leon Goretzka (64. Alphonso Davies), Joshua Kimmich (77. Javi Martinez) - Leroy Sane, Thomas Mueller (71. Jamal Musiala), Serge Gnabry - Robert Lewandowski (71. Eric Maxim Choupo-Moting)

Lazio Rzym: Pepe Reina - Adam Marusić, Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari (57. Marco Parolo), Sergej Milinković-Savić, Gonzalo Escalante (84. Jean-Daniel Akpa-Akpro), Luis Alberto (75. Danilo Cataldi), Mohamed Fares (46. Senad Lulić) - Vedat Muriqi (55. Andreas Pereira), Joaquin Correa

Pierwszy mecz: 4:1. Awans: Bayern Monachium.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.