PHL: GKS Tychy chce powtórki meczu z Cracovią

Zarząd GKS Tychy wystąpił do organizatora rozgrywek o powtórzenie ostatnich minut lub całego wtorkowego wyjazdowego meczu półfinału play off hokejowej ekstraligi z Comarch Cracovią.

Spotkanie zakończyło się wygraną krakowian 3:1 i wyrównaniem rywalizacji do czterech zwycięstw na 2-2. Piąte starcie mistrzów Polski z Cracovią ma zostać rozegrane w Tychach w piątek.

ZOBACZ TAKZE: Tragedia na lodzie! 19-letni hokeista zmarł po uderzeniu krążkiem w głowę

W przekazanym PAP piśmie działacze GKS domagają się powtórzenia całego meczu albo jego ostatnich niespełna dziewięciu minut oraz odsunięcia sędziów głównych i liniowych od prowadzenia spotkań fazy play off w kończącym się sezonie.

Powodem tego protestu jest sytuacja, kiedy tyszanie zdobyli w 52. minucie wyrównującego gola przy stanie 2:1 dla gospodarzy. Został on najpierw uznany, a następnie anulowany. Zdaniem GKS, bramka została zdobyta prawidłowo, a mecz powinien zostać powtórzony od początku lub od 52. minuty przy wyniku 2:2.

Ostatecznie "Pasy" wygrały 3:1.