Tomasz Fornal wrócił do treningów

Siatkówka
Tomasz Fornal wrócił do treningów
fot. Cyfrasport
Tomasz Fornal wrócił do treningów.

Doskonałe wieści płyną z obozu Jastrzębskiego Węgla! Przyjmujący Tomasz Fornal zakończył w środę izolację i uczestniczył w zajęciach z drużyną.

Przypomnijmy, że przed ostatnim meczem fazy zasadniczej PlusLigi z Cuprum Lubin zawodnik poczuł się gorzej i w związku z tym przeszedł test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badanie to dało wynik pozytywny

 

Fornal został odseparowany od drużyny i skierowany na izolację. Ta zakończyła się we wtorek o północy, w związku z czym już dzień później mógł rozpocząć treningi z zespołem.

- Wiadomo, że będę potrzebował jeszcze trochę czasu na powrót do pełnej formy fizycznej, ale czuję się dobrze. Pierwsze dwa dni podczas izolacji były ciężkie, ale później już było w porządku – relacjonował przebieg choroby Fornal.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przełomowy sezon! Pierwszy play-off w siatkarskiej ekstraklasie 

 

W jaki sposób spędził czas na izolacji? – W sumie to głównie spałem i przebywałem w mieszkaniu. Więcej robić nie mogłem. Trochę pograłem na komputerze, poczytałem książki i pooglądałem telewizję. Nic szczególnego. Oczywiście, w miarę możliwości wykonałem też pewne treningi w mieszkaniu – mówił przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

 

Zakażenie koronawirusem wykluczyło Fornala z udziału w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbył się w miniony weekend w Krakowie. Ekipa z Jastrzębia przegrała w nim w finale z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 

 

– Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze w półfinale. Dobrze grali też w finale, ale niestety ZAKSA była za mocna. Ten głód gry we mnie jest, bo w tym sezonie co chwilę coś wytrąca mnie z równowagi. Jak nie kontuzja, to cztery kwarantanny, więc było mi smutno, że mnie tam nie ma z kolegami. Ale nie miałem na to wpływu. Zespół zaprezentował się fajnie, nie mamy się czego wstydzić. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie "ugryziemy" ZAKSĘ – mówił Fornal.

 

W najbliższą niedzielę Jastrzębski Węgiel rozegra u siebie pierwszy mecz ćwierćfinału play off z ekipą Aluronu CMC Warty Zawiercie. Drugie spotkanie – w następną sobotę w Zawierciu. Gra toczy się do dwóch wygranych.

agb, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie