Liga Europy: Gol Paula Pogby dał awans Manchesterowi United

Manchester United awansował do ćwierćfinału Ligi Europy.

Manchester United pokonał 1:0 AC Milan w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Jedyną bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Paul Pogba, który zaledwie chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem wyrównanej walki, a obie ekipy starały się szukać okazji do trafienia. Żadna z prób nie okazała się jednak wystarczająco groźna, aby którykolwiek z uczestników czwartkowego spotkania mógł otworzyć wynik.

W 25. minucie jedną z ciekawszych akcji w polu karnym rywali popisał się przedstawiciel Czerwonych Diabłów Bruno Fernandes. Jego strzał został jednak wybroniony przez doskonale dysponowanego golkipera Milanu. W tej części spotkania to właśnie goście zdecydowanie częściej próbowali pokonać bramkarza rywali, raz za razem posyłając piłkę w jego kierunku.

Pod koniec pierwszej połowy do gry znowu włączyli się piłkarze Milanu. Próbę Alexisa Saelemaekersa zablokował jednak golkiper Czerwonych Diabłów, z kolei Rade Krunic zmarnował dobrą okazję, posyłając piłkę obok bramki. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Zmiana wyniku nadeszła szybciej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. I to w wykonaniu zawodnika, który zaledwie chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Paul Pogba, który zastąpił Marcusa Rashforda, już w pierwszych minutach drugiej połowy wpakował piłkę do siatki, popisując się pięknym strzałem w lewy górny róg bramki. Manchester był bliżej awansu do ćwierćfinału!

Trener rywali robił co mógł i dokonywał kolejnych zmian, ale Milan nie był w stanie znaleźć sposobu na Czerwone Diabły. W końcówce niebezpieczny strzał głową oddał jeszcze Zlatan Ibrahimović, ale Dean Henderson nie pozwolił piłce wpaść do siatki. To angielska ekipa zamelduje się w kolejnym etapie rozgrywek.

AC Milan – Manchester United 0:1 (0:0)
Bramka: Paul Pogba 49

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Manchester United.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.