Fortuna 1 Liga: Korona Kielce lepsza od Górnika Łęczna. Kluczowe... rzuty karne

Korona Kielce pokonała na wyjeździe Górnika Łęczna 1:0.

Korona Kielce pokonała Górnika Łęczna 1:0 w 21. kolejce Fortuna 1 Ligi. O wyjazdowym zwycięstwie „złocisto-krwistych” przesądził Jacek Pogórski, który wykorzystał rzut karny. Wcześniej „jedenastkę” dla gospodarzy zmarnował Paweł Wojciechowski.

Od początku spotkania niewielką przewagę wypracowali sobie piłkarze z Łęcznej. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia bramki. Do czasu, aż w polu karnym gości przewrócił się Paweł Wojciechowski, którego sfaulował Mario Zebić.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany, a jego strzał obronił Marek Kozioł. Sędzia jednak nie dostrzegł, że bramkarz przed uderzeniem wyszedł przed linię, o co pretensje mieli zawodnicy Kamila Kieresia.

Chwilę później do nietypowej sytuacji doszło w obrębie „szesnastki” Górnika . Podanie od kolegi z drużyny złapał Maciej Gostomski i Mariusz Złotek podyktował rzut wolny pośredni. Z ostrego kąta swoich sił spróbował Jakub Łukowski, ale jego uderzenie zablokował jeden z obrońców gospodarzy.

To, co nie udało się w pierwszej połowie "zielono-czarnym", po przerwie wykorzystali piłkarze Korony. Po kontakcie w polu karnym z Tomaszem Midzierskim, przewrócił się Łukowski. Arbiter wskazał na wapno, a Jacek Podgórski nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do bramki.

Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania na swoją korzyść. Próby Bartosza Śpiączki i kolegów spełzły jednak na niczym i to ekipa prowadzona przez Kamila Kuzera wraca Kielc z kompletem punktów.

Dzięki zwycięstwu kielczanie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. Wiceliderem – przynajmniej do soboty – pozostaną piłkarze z Łęcznej. Za ich plecami czai się ŁKS i jeśli wygra z Zagłębiem Sosnowiec wysunie się na drugą pozycję.

Górnik Łęczna - Korona Kielce 0:1 (0:0)
Bramka: Jacek Podgórski 59 (k)