PŚ w biathlonie: Wygrana Tiril Eckhoff w ostatnim sprincie w sezonie

Tiril Eckhoff wygrała w Oestersund ostatni w tym sezonie Pucharu Świata sprint na 7,5 km.

Biathlonistka Tiril Eckhoff wygrała w Oestersund ostatni w tym sezonie Pucharu Świata sprint na 7,5 km. Norweżka już wcześniej zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej oraz tej konkurencji. Polacy w Szwecji nie startują.

Eckhoff miała jeden niecelny strzał, ale i tak okazała się szybsza od bezbłędnej na strzelnicy Włoszki Dorothei Wierer - 2,5 s straty. Trzecie miejsce zajęła rodaczka zwyciężczyni Ingrid Landmark Tandrevold - 6,7 s straty. Wyniki będą uwzględniane na starcie sobotniego biegu na dochodzenie.

Eckhoff odniosła piąte zwycięstwo z rzędu, 13. w tym sezonie i 26. w karierze, uwzględniając tylko konkurencje indywidualne. Norweżka jest praktycznie nie do pokonania w drugiej części tej zimy, co potwierdziła też w lutym w mistrzostwach świata w Pokljuce, zdobywając sześć medali, w tym cztery złote.

Ma już zapewnioną Kryształową Kulę dla najlepszej zawodniczki PŚ w tym sezonie, a ponadto zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacjach sprintu i biegu na dochodzenie. W niedzielę może wywalczyć kolejne "małe" trofeum za bieg ze startu wspólnego.

Reprezentacja Polski nie zgłosiła się do finałowych zawodów w Szwecji. Zamiast tego kadrowicze rywalizują w Dusznikach-Zdroju o medale mistrzostw kraju.