ME w short tracku: Polacy bez medalu na 1000 metrów

Polscy łyżwiarze nie zdobyli medalu mistrzostw Europy w short tracku na 1000 m.

Polscy łyżwiarze nie zdobyli medalu mistrzostw Europy w short tracku na 1000 m. W finale B Natalia Maliszewska zajęła czwartą, a Diane Sellier drugą pozycję. W Gdańsku triumfowało belgijskie rodzeństwo Hanne i Stijn Desmet.

Biało-czerwonym nie udało się awansować w niedzielę w hali Olivia do decydującego biegu na 1000 m. Maliszewska, która w sobotę wywalczyła srebrny medal na 500 m, była w swoim półfinale piąta, czyli ostatnia, natomiast w finale B zajęła czwarte miejsce, co dało jej generalnie dziewiątą lokatę.

Z kolei Kamila Stormowska i Gabriela Topolska odpadły w ćwierćfinale, w których jechały razem z zawodniczką Juvenii Białystok. Zwyciężyła Desmet, która wyprzedziła Suzanne Schulting (w sobotę Holenderka okazała się najlepsza na 500 i 1500 m) oraz Węgierkę Petrę Jaszapati.

U mężczyzn Sellier był trzeci w swoim półfinale, co zapewniło mu udział w finale B. Reprezentant Stoczniowca Gdańsk został w nim sklasyfikowany na drugiej i ogólnie na szóstej pozycji.

Michał Niewiński zamknął stawkę półfinalistów, a Łukasz Kuczyński zakończył rywalizację w ćwierćfinale. Złoty medal wywalczył Desmet, na podium stanęli także Holender Jens van ‘T Wout i Turek Furkan Akar.

W niedzielę w finale pojadą sztafety biało-czerwonych. Rywalami Polek będą Holenderki, Włoszki i Węgierki, natomiast Polacy będą rywalizować z Włochami, Francuzami i Holendrami.