La Liga: Karim Benzema bohaterem wygranego meczu "Królewskich"

Karim Benzema był bohaterem meczu z Celtą Vigo.

Karim Benzema zdobył dwa gole i zanotował asystę, a Real Madryt wygrał na wyjeździe z Celtą Vigo 3:1 (2:1) w sobotnim meczu 28. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Francuz wpisał się na listę strzelców w 20. i 30. minucie, a za każdym razem asystował Niemiec Toni Kroos. Powodzenie Realowi przyniosła m.in. gra pressingiem i umiejętność wykorzystywania błędów rywala.

Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kontaktową bramkę uderzeniem głową uzyskał Santi Mina, po rozegraniu rzutu wolnego.

Rezultat sobotniego spotkania ustalił w czwartej minucie dodatkowego czasu gry rezerwowy Marco Asensio (w 71. minucie zastąpił Kroosa) po podaniu Benzemy.

Obecnie "Królewscy" mają na koncie 60 punktów i plasują się na drugiej pozycji w tabeli LaLigi. Tracą trzy "oczka" do innej stołecznej drużyny - Atletico. Lider w niedzielę podejmie CD Alaves, zaś Barcelona (59 pkt) zmierzy się w San Sebastian z Realem Sociedad.