Puchar Anglii: Manchester City i Southampton w półfinale

Piłkarze Manchesteru City awansowali do półfinału Pucharu Anglii.

Manchester City i Southampton awansowały do półfinału Pucharu Anglii, wygrywając mecze wyjazdowe. Piłkarze City pokonali Everton 2:0, a "Święci", z Janem Bednarkiem w składzie, zwyciężyli Bournemoth 3:0.

Manchester City nie miał jednak łatwego zadania na stadionie Goodison Park w Liverpoolu. Pierwsza bramka padła dopiero w 84. minucie, a zdobył ją reprezentant Niemiec Ilkay Gundogan. Wynik ustalił w 90. minucie Belg Kevin De Bruyne.

Puchar Anglii to jedno z czterech trofeów, po które mogą sięgnąć w tym sezonie podopieczni Pepa Guardioli. Zdecydowanie prowadzą w tabeli Premier League, 25 kwietnia w finale Pucharu Ligi zmierzą się z Tottenhamem Hotspur, a także są w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Wcześniej Southampton pewnie wygrał z występującym na zapleczu ekstraklasy Boutnemouth po dwóch bramkach Nathana Redmonda i jednej Maliczyka Moussy Djenepo. Bednarek grał do 77. minuty.

W niedzielę w pozostałych ćwierćfinałach Leicester City zmierzy się z Manchesterem United, a Chelsea z Sheffield United.