Dawid Kurminowski strzela dzień po dniu. Udany weekend Polaka na Słowacji

Dawid Kurminowski ma za sobą wyjątkowy udany weekend.

Polski napastnik grający na Słowacji - Dawid Kurminowski ma za sobą wyjątkowy udany weekend. W sobotę nasz rodak grający w MSK Żylina strzelił gola w tamtejszej elicie. Z kolei w niedzielę 22-letni Polak zdobył bramkę grając w drugoligowej drużynie rezerw MSK Żylina.

Kurminowski jest podstawowym graczem ekipy z Żyliny, która jest czołową drużyną ligi słowackiej. W sobotę wychowanek Warty Poznań w meczu ze Slovanem Bratysława (2:2) przełamał serię ośmiu meczów bez gola. Były młodzieżowy reprezentant Polski (U-16, U-17, U-18, U-19, U-20 i U-21) na Stadionie Narodowym w Bratysławie w 63. minucie wykorzystał rzut karny.

Co ciekawe, w spotkaniu rozgrywanym w stolicy Słowacji, sędzia Peter Ziemba podyktował aż trzy rzuty karne, z czego dwa dla gospodarzy. Ostatnia jedenastka została wykonana w 90. minucie, czym Slovan uratował punkt w starciu z zespołem z Żyliny.

Kurminowski w tym sezonie ligowym na Słowacji rozegrał w Fortuna Lidze 24 mecze, w których strzelił 10 goli oraz zanotował 5 asyst. Ponadto polski snajper wystąpił w jednym starciu Pucharu Słowacji i skompletował w nim hat-tricka.

W zespole gości inny nasz rodak, obrońca Jakub Kiwior rozegrał całe spotkanie. Z kolei Kurminowski wszedł na boisko w 58. minucie, a pięć minut później wpisał się na listę strzelców. Trenerem MSK Żylina jest były obrońca Polonii Bytom, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza - Pavol Stano. Podopieczni Stano zajmują aktualnie 3. miejsce w tabeli Fortuna Ligi.

Z kolei w niedzielę Kurminowski w domowym meczu rozgrywanym o 10:30, strzelił gola w rezerwach MSK Żylina. Druga drużyna MSK Żylina uległa liderowi drugiej ligi słowackiej MFK Dukla Bańska Bystrzyca (2:3). Co ciekawe, zespół Polaka prowadził po 31. minutach 2:0, ale ostatecznie przegrał z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Kurminowski, który w 7. minucie otworzył wynik spotkania, po raz piąty w tym sezonie wystąpił w rezerwach ekipy z Żyliny. Były gracz Lecha Poznań strzelił swojego trzeciego gola w tegorocznych rozgrywkach na zapleczu tamtejszej elity.