EBL: HydroTruck Radom ograł Asseco Arkę Gdynia na pożegnanie sezonu

Jabarie Hinds poprowadził radomian do ostatniego zwycięstwa w obecnym sezonie

HydroTruck Radom wygrał z Asseco Arką Gdynia 84:73 (23:17, 22:21, 18:23, 21:12) w meczu 30. kolejki Energa Basket Ligi. Tym spotkaniem oba zespoły zakończyły sezon. Radomianie z 10 zwycięstwami i 20 porażkami na 14. miejscu, gdynianie, z zaledwie ośmioma wygranymi i 22 porażkami, jedną pozycję niżej. W niedzielę najlepszym graczem gospodarzy był Jabarie Hinds, który zdobył 18 punktów i miał sześć asyst. Olaf Perzanowski zdobył aż 20 punktów i zaliczył pięć zbiórek dla gości.

Spotkanie na początku było dość wyrównane, a po rzutach wolnych Krzysztofa Szubargi to Asseco Arka minimalnie prowadziła. Świetnie z drugiej strony radzili sobie jednak Dayon Griffin oraz Hinds. Gdynianie starali się być ciągle blisko, ale po 10 minutach to gospodarze prowadzili 23:17.

"Trójki" Daniela Walla oraz wsad Hindsa sprawiły, że w drugiej kwarcie przewaga urosła do 13 punktów. W ekipie goście świetnie radził sobie Marcin Kowalczyk, a swoje akcje dokładał Perzanowski. Asseco Arka zanotowała nawet serię 10:0 i po pierwszej połowie przegrywała tylko 38:45.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Piotra Blechacza wyszedł nawet na prowadzenie dzięki "trójce" Filipa Dylewicza. Na to jednak serią 8:0 zareagował HydroTruck, który szybko wrócił na właściwą ścieżkę. Rywale ciągle byli jednak blisko, bo świetnie prezentował się Perzanowski. Po "trójce" Szubargi przegrywali zaledwie 63:61.

W ostatniej kwarcie do ataku radomian włączył się Aleksander Lewandowski, a ekipa trenera Roberta Witki zanotowała nawet serię 14:0. To był kluczowy moment spotkania, bo Asseco Arka nie była w stanie już odrobić strat.

HydroTruck Radom - Asseco Arka Gdynia 84:73 (23:17, 22:21, 18:23, 21:12)

HydroTruck Radom: Jabarie Hinds 18, Dayon Griffin 15, Danilo Ostojic 14, Daniel Wall 12, Aleksander Lewandowski 10, Jakub Zalewski 8, Marcin Piechowicz 3, Filip Zegzuła 2, Brett Prahl 2, Jakub Domański 0.

Asseco Arka Gdynia: Olaf Perzanowski 20, Karlo Vragovic 14, Marcin Kowalczyk 13, Krzysztof Szubarga 9, Filip Dylewicz 7, Mikołaj Witliński 4, Jakub Kobel 4, Mateusz Kaszowski 2, Szymon Nowicki 0.