MP w biegach narciarskich: Złote medale dla Moniki Skinder i Dominika Burego

Monika Skinder złotą medalistką MP.

Monika Skinder na 15 km i Dominik Bury na 30 km techniką dowolną wywalczyli złote medale w ostatnim dniu rozegranych w Zakopanem mistrzostw Polski w biegach narciarskich.

Skinder ponownie sięgnęła po tytuł mistrzowski, w sobotę zawodniczka MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski wygrała bowiem sprint techniką klasyczną.

Mistrzostwa Polski rozegrano w ramach cyklu Slavik Cup, w którym wystartowało ponad 100 biegaczek i biegaczy z Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Te zawody wygrali Czesi Alena Prochazkowa i Petr Knop, Skinder była trzecia, a Bury drugi.

Dwudniowa rywalizacja toczyła się na sztucznie śnieżonych trasach zakopiańskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS.