PŚ w biathlonie: Trzecia z rzędu Kryształowa Kula Johannesa Thingnesa Boe

Johannes Thingnes Boe z Kryształową Kulą.

Johannes Thingnes Boe po raz trzeci z rzędu triumfował w klasyfikacji Pucharu Świata w biathlonie. Norweg wywalczył trofeum zajmując w Oestersund trzecie miejsce w biegu ze startu wspólnego na 15 km, ostatniej konkurencji cyklu w tym sezonie.

Jedynym rywalem Boe w walce o Kryształową Kulę był jeszcze w niedzielę jego rodak Sturla Holm Laegreid, który w ostatnich zawodach zajął jednak ósmą pozycję.

Boe miał 17,5 s straty do zwycięzcy - Simona Desthieux. Drugi był Rosjanin Eduard Łatypow, który linię mety minął 8,9 s po Francuzie.

Szóste miejsce zajął starszy brat Johannesa Thingnesa Boe - Tarjei Boe, dzięki czemu utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji biegu ze startu wspólnego i zdobył małą Kryształową Kulę za tę konkurencję.

Początek niedzielnych zawodów opóźniono o ponad dwie godziny, ponieważ przed południem wiał silny wiatr.

Reprezentacja Polski nie zgłosiła się do finałowych zawodów w Szwecji. Zamiast tego kadrowicze rywalizowali w Dusznikach-Zdroju o medale mistrzostw kraju.