Liga VTB: Porażka Enea Zastalu na własnym parkiecie

Drużyna z Moskwy pewnie wygrała w Zielonej Górze.

Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra przegrali na własnym parkiecie z Chimki Moskwa 70:89 (8:30, 22:27, 18:11, 22:21) w swoim 23. meczu w Zjednoczonej Lidze VTB. To ich 10. porażka, która sprawiła, że mistrz Polski zajmuje szóste miejsce w tabeli.

To był ostatni mecz Zastalu we własnej hali w sezonie zasadniczym ligi VTB. Zielonogórzanie, którzy sensacyjnie pokonali rywala pod koniec lutego w Moskwie (99:94), tym razem od początku byli w cieniu ofensywnie grających zawodników Chimek.

Przyjezdni prowadzili 8:0, 24:4, a po pierwszej kwarcie aż 30:8. Te pierwsze dzisięć minut "ustawiło" spotkanie.

Mimo że w ekipie z Zielonej góry zabrakło kontuzjowanego przed niepełna tygodniem amerykańskiego środkowego Geoffrey'a Groselle'a, to gospodarze wygrali walkę pod tablicami 42:38.

Zawodziła jednak skuteczność podopiecznych trenera Żana Tabaka, którzy mieli 43 proc. rzutów za dwa punkty i trafili tylko siedem razy zza linii 6,75 m. Goście uczynili to 13 razy, przy 50 procentowej skuteczności.

W tabeli prowadzi Zenit Sankt Petersburg (17-3) przed Uniksem Kazań (15-4) i CSKA (14-5). Zastal, plasujący się na szóstym miejscu, jest pewny udziału, pierwszego w historii, w play off.

Mistrz Polski ostatni mecz sezonu zasadniczego rozegra 25 marca w Kazachstanie z Astaną. Sezon zasadniczy w Rosji zakończy się 9 kwietnia. Faza play off ma się rozpocząć w maju.

Enea Zastal BC Zielona Góra - BC Chimki Moskwa 70:89 (8:30, 22:27, 18:11, 22:21)

Enea Zastal: Adam Smith 17, Rolands Freimanis 13, Janis Berzins 11, Krzysztof Sulima 11, David Brembly 5, Skyler Bowlin 4, Kris Richard 3, Cecil Williams 3, Łukasz Koszarek 2, Filip Put 2;

Najwięcej punktów dla Chimek: Erick McCollum 18, Siergiej Karasjew 14, Wiaczesław Zajcew 14.