Liga Mistrzyń: A. Carraro Imoco Conegliano - Igor Gorgonzola Novara. Relacja i wynik na żywo

A. Carraro Imoco Conegliano i Igor Gorgonzola Novara zmierzą się w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzyń. W pierwszym spotkaniu obu ekip wygrały mistrzynie Włoch z Joanną Wołosz w składzie, ale liderka ataku Novary - Malwina Smarzek-Godek nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Relacja i wynik meczu A. Carraro Imoco Conegliano - Igor Gorgonzola Novara od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.

Czas na pojedynek dwóch włoskich drużyn, w których dużą rolę odgrywają polskie siatkarki. W rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzyń po dwóch stronach siatki staną A. Carraro Imoco Gonegliano z Joanną Wołosz w składzie oraz Igor Gorgonzola Novara z atakującą Malwiną Smarzek-Godek. Stawką jest awans do wielkiego finału, ale pierwszy krok ku tej fazie rozgrywek zrobiły już zawodniczki z Conegliano.

Imoco nie dało w pierwszym spotkaniu żadnych szans Igor Gorgonzoli. Zespół Wołosz kontrolował przez cały czas przebieg spotkania i pokonał przeciwniczki z włoskiej ekstraklasy w trzech setach. Jeśli ekipa z Conegliano zagra tak samo pewnie w rewanżu, losy awansu będą przesądzone. Nie ma jednak co popadać w przesadny hurraoptymizm, bowiem siatkarki z Novary także mają argumenty, aby odwrócić losy tej rywalizacji, ale o to będzie bardzo trudno.

Żeby awans stał się realny, muszą najpierw wygrać za trzy punkty (0:3 lub 1:3), a następnie zwyciężyć w "złotym secie". Plan wydaje się możliwy do zrealizowania, ale jest jedna znacznie poważniejsza przeszkoda. Imoco Conegliano nie zaznało goryczy porażki od 56 spotkań i wszystko wskazuje na to, że łatwo nie odpuszczą kontynuacji tej niezwykłej passy. Czy Novara będzie pierwszym od dawna pogromcą drużyny Joanny Wołosz? Przekonamy się już wieczorem.

Relacja i wynik meczu A. Carraro Imoco Conegliano - Igor Gorgonzola Novara od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.