Mariusz Rumak selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19

Piłka nożna
Mariusz Rumak selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19
fot. PAP
Mariusz Rumak został selekcjonerem reprezentacji Polski U-19.

Mariusz Rumak wraca do pracy w roli szkoleniowca po półtorarocznej przerwie. Czego go nie lada wyzwanie! 43-latek został selekcjonerem reprezentacji Polski U-19. Oficjalną informację podał w tej sprawie PZPN. Były trener m.in. Lecha Poznań zastąpił na tym stanowisku Jacka Magierę, który wcześniej rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Posada trenera młodzieżowej reprezentacji była wolna od 11 marca 2021 roku. Wówczas z roli selekcjonera Biało-Czerwonych zrezygnował Magiera. Częstochowianin półtora tygodnia później został oficjalnie ogłoszony jako nowy trener Śląska Wrocław.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wszystkie mecze europejskiej części eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w sportowych kanałach Telewizji Polsat oraz w serwisie IPLA


Jego miejsce na stanowisku pierwszego szkoleniowca drużyny do lat 19 został Rumak. Taka decyzja została podjęta na wtorkowym posiedzeniu zarządu PZPN.

 

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Mariusz Rumak został nowym trenerem reprezentacji Polski do lat 19. Kadrę do lat 20 poprowadzi zaś Miłosz Stępiński – można przeczytać w komunikacie.

 

 

Doświadczony trener wrócił w tej roli po osiemnastomiesięcznej przerwie. W przeszłości prowadził Lecha Poznań, Zawiszę Bydgoszcz, a także Śląska Wrocław. W późniejszym okresie pracował również z zespołami Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i Odry Opole.

 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie