MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Sztokholm 2021. Kiedy i gdzie obejrzeć?

Zimowe
MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Sztokholm 2021. Kiedy i gdzie obejrzeć?
fot. PAP
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew.

W środę w Sztokholmie rozpoczynają się mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym. Walka toczyć się będzie nie tylko o medale, ale także o olimpijską kwalifikację i niezłe pieniądze. Polskę reprezentować będą: solistka - Jekatierina Kurakowa i para taneczna: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew. Kiedy startują Polacy i gdzie można obejrzeć mistrzostwa?

Mimo pandemii, cała światowa czołówka niemal w komplecie stawiła się w stolicy Szwecji i zdecydowała się najbliższy tydzień spędzić w „bańce”. Nie ma się co dziwić. Tegoroczne mistrzostwa świata to nie tylko najważniejsza impreza dwóch ostatnich sezonów, ale także główny etap kwalifikacji do przyszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.


Spośród najlepszych łyżwiarzy globu brakuje w zasadzie tylko mistrzów świata w tańcach na lodzie – francuskiej pary Papadakis/Cizeron, ale akurat w tej konkurencji walka o medale będzie niezwykle zacięta, o kwalifikacje olimpijskie jeszcze bardziej. Spośród 32 duetów, które przystąpią do rywalizacji, olimpijskie przepustki może wywalczyć 19. O tym marzy polska para – Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, która ostatnie mistrzostwa przed dwoma laty zakończyła na 11. pozycji.

 

ZOBACZ TAKŻE: MP w biathlonie: Tytuły dla Moniki Hojnisz-Staręgi i Jana Guńki w biegu indywidualnym


- Ciężko przepracowaliśmy wiele tygodni i czujemy, że jesteśmy w dobrej formie – mówi w wywiadzie dla Polsatsport.pl Natalia. – Za cel stawiamy sobie dwa czyste, bezbłędne programy. Pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów, ale cały świata znalazł się w tej dość nietypowej i niezależnej od nas sytuacji. Musimy to zaakceptować i robić swoje – kończy.


Biało-czerwonych barw bronić będzie także solistka – Jekatierina Kurakowa. Urodzona w Moskwie, ale od kilku lat trenująca w Toruniu 18-latka, zadebiutuje w mistrzostwach świata seniorek, ale o kwalifikację do Pekinu zdecydowanie może się pokusić. Te do wywalczenia w Sztokholmie będą 24. Solistek do rywalizacji ma przystąpić 39.


Na starcie stanie także 33 solistów i 24 pary sportowe. Wśród panów pasjonująco zapowiada się bezpośredni pojedynek dwukrotnego mistrza olimpijskiego – Yuzuru Hanyu i dwukrotnego mistrza świata – Nathana Chena. Rywalizacja par sportowych to przede wszystkim pytanie, jak medalami podzielą się znakomite pary chińskie z łyżwiarzami rosyjskimi występującymi pod flagą neutralną, a może w te walkę włączą się jeszcze duety zza oceanu.


Całe mistrzostwa będzie można obejrzeć na żywo na portalu Polsatsport.pl, a sporą część rywalizacji także na sportowych antenach Polsatu. Poniżej szczegółowy harmonogram.


Harmonogram transmisji MŚ w łyżwiarstwie figurowym:


Czwartek, 25.03.


11.40 - 16.30 - Soliści - program krótki – Polsat Sport, polsatsport.pl
18.10 - 21.55 - Pary sportowe - program dowolny – Polsat Sport News, polsatsport.pl
22.00 - 22.30 - Ceremonia dekoracji - Pary sportowe - polsatsport.pl


Piątek, 26.03.


10.50 - 16.00 - Pary taneczne - taniec rytmiczny (Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew) – Polsat Sport, polsatsport.pl
18.00 - 21.55 - Solistki - program dowolny (Jekatierina Kurakowa) – Polsat Sport News (do 20:20), polsatsport.pl
22.00 - 22.30 - Ceremonia dekoracji – Solistki – polsatsport.pl


Sobota, 27.03.


11.00 - 14.55 - Soliści - program dowolny – polsatsport.pl
15.00 - 15.30 - Ceremonia dekoracji – Soliści - polsatsport.pl
17.00 - 20.20 - Pary taneczne - program dowolny (Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew) – Polsat Sport News (17:30 – 19.00), całość polsatsport.pl

20.25 - 20.55 - Ceremonia zwycięzców - Pary taneczne – polsatsport.pl


Niedziela, 28.03.


14.30 - 17.00 - Pokazy mistrzów – polsatsport.pl; (22.30 – Polsat Sport News)

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie