Paulo Sousa: Trudno będzie sobie poradzić bez Klicha

Piłka nożna
Paulo Sousa: Trudno będzie sobie poradzić bez Klicha
Fot. PAP
Paulo Sousa

- Trudno będzie sobie poradzić bez Klicha, bo dla mnie to kluczowy zawodnik. Mamy też innych piłkarzy i musimy znaleźć inne rozwiązania. Mamy plan jak je wdrożyć jutro wieczorem - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa przed swoim pierwszym meczem z Węgrami w ramach eliminacji MŚ 2022.

Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa w czwartek zadebiutuje w roli selekcjonera meczem z Węgrami. Debiut nie będzie łatwy, bowiem na dzień przed spotkaniem z kadry wypadł Mateusz Klich, który miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, a był przewidywany do gry w pierwszym składzie. Jaki "plan awaryjny" przewiduje Portugalczyk?

 

- Trudno będzie sobie poradzić bez Klicha, bo dla mnie to kluczowy zawodnik, który może grać na różnych pozycjach z dużą intensywnością. Ma wysoką jakość także jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, dużo widzi na boisku. Mamy też innych zawodników i musimy znaleźć inne rozwiązania. Mamy plan jak je wdrożyć jutro wieczorem - powiedział Paulo Sousa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Klich poznał wynik drugiego testu na koronawirusa

 

Portugalski selekcjoner ma swoją koncepcję drużyny narodowej, którą chce wdrażać od pierwszego meczu.


- Chcę zobaczyć zespół, którego postawa będzie odzwierciedlać nasze cele. By je osiągnąć nasz zespół musi wykazać się ambicją, odwagą, zorganizowaniem i agresją. Grając bez piłki musimy być kompaktową drużyną, musimy grać z przekonaniem w defensywie. Jeżeli nie będziemy mieli piłki ważne jak zachowamy się w obronie. Musimy być zwarci i zorganizowani. Jeśli chodzi o fazę gry z piłką gdy będzie w naszym posiadaniu powinniśmy grać przestrzennie i umieć wykorzystywać odpowiednie strefy - dodał selekcjoner.

 

Trener reprezentacji Polski wierzy w swoich zawodników mimo bardzo krótkiego okresu przygotowawczego przed swoimi pierwszymi meczami w roli szkoleniowca kadry.


- Mieliśmy trzy sesje treningowe i pomimo pewnej niepewności wierzymy, że możemy rozegrać dobry mecz. Dla mojego kolegi Marco Rossiego to będzie 25. mecz na stanowisku selekcjonera. Nie możemy szukać wymówek, zamiast tego musimy znaleźć rozwiązania. Mamy je, mamy kluczowych piłkarzy i z taktycznego punktu widzenia wszystko co stworzyliśmy jako fundament powinno nam pozwolić nam zaprezentować dobry futbol i kontrolować naszego rywala, być blisko bramki przeciwnika. Mam nadzieję, że stworzymy dobre okazje do zdobycia bramki - zdradził trener reprezentacji Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Roman Kołtoń wskazał różnicę między Paulo Sousą a Jerzym Brzęczkiem

 

Sousa zdradził także jaki ma plan na grę bez piłki naszej reprezentacji.


- Czasami to my będziemy musieli zmagać się z pressingiem i naciskiem rywala, ale musimy być gotowi, aby odpowiedzieć mu i zejść niżej do defensywy. Jeśli chodzi o sferę mentalną chodzi o koncentrację, która musi być na wysokim poziomie. Bycie zaangażowanym w ten mecz jest oczywiście stresujące, ale dla mnie to pozytywny stres wynikający z pasji. Rzecz jasna denerwuję się bardziej podczas meczu niż treningu, ale mecz jest barometrem wszystkiego co wypracowaliśmy podczas treningów - wyjaśnił Portuglaczyk.

 

Selekcjoner reprezentacji Polski jest pozytywnie nastawiony do meczu z Węgrami mimo nieobecności Klicha.


- Jestem optymistycznie nastawiony i przekonany, że mimo trudności jakie się pojawiły drużyna jest w stanie umilić ten wieczór polskim kibicom i zdobyć trzy punkty - zakończył Sousa.

 

Cała rozmowa z Paulo Sousą w materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie