Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w lotach narciarskich - 25.03

Ryoyu Kobayashi najlepszy w Planicy.

Piotr Żyła zajął 10. miejsce w czwartkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Niespodziewanie już po pierwszej serii odpadli Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Jak prezentuje się klasyfikacja PŚ w lotach narciarskich po tych zawodach?

To nie był udany konkurs dla wszystkich Biało-Czerwonych. Kubacki oraz Stoch skoczyli po 200,5 m i zostali sklasyfikowani, odpowiednio, na 31. i 32. miejscu. Przepadł także pewny już Kryształowej Kuli 37. Norweg Halvor Egner Granerud (199,5 m).

Dużo lepiej poszło innym Polakom. Najlepszy był Piotr Żyła, który uplasował się na 10. miejscu. Jakub Wolny był 14., natomiast Andrzej Stękała 18. Triumfował Kobayashi, a podium uzupełnili Markus Eisenbichler i Karl Geiger.

Do rywalizacji nie przystąpił Daniel-Andre Tande. Norweg miał bardzo groźnie wyglądający upadek w serii próbnej i został odwieziony do szpitala. Na razie poinformowano jedynie, że jego stan jest stabilny.

Rywalizacja w Planicy to jedyne zawody zaliczane do klasyfikacji PŚ w lotach narciarskich w tym sezonie.