Konferencja prasowa reprezentacji Polski. Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl

Piłka nożna
Konferencja prasowa reprezentacji Polski. Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl
fot. PAP/EPA
Biało-Czerwoni walczą o udział w mistrzostwach świata.

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła kwalifikacje do mistrzostw świata 2022. W czwartek Biało-Czerwoni w meczu obfitującym w niezwykłe zwroty akcji zremisowali 3:3 z kadrą Węgier. W niedzielę czeka ich kolejne spotkanie, tym razem na własnym terenie, w którym zmierzą się z reprezentacją Andory. Zanim do tego dojdzie, na dzień przed meczem odbędzie się konferencja prasowa, na której przedstawiciele kadry omówią bieżące sprawy. Transmisja od 16.30 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

W czwartek, na inaugurację zmagań, Polacy w niezwykle emocjonującym meczu zremisowali w Budapeszcie z Węgrami 3:3. W tym spotkaniu nie mógł zagrać Mateusz Klich, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Choć drugie badanie było już negatywne, trzeci wynik przesądził o przyszłości pomocnika reprezentacji Polski. Dał on wynik pozytywny, co definitywnie przekreśla szanse Klicha na występ w meczach z Andorą i Anglią.

 

Biało-Czerwoni wrócili z Budapesztu bezpośrednio po meczu, w godzinach nocnych i jeszcze tego samego dnia odbyli popołudniowy trening. W sobotę czekają ich kolejne zajęcia i spotkanie z mediami. Czasu na odpoczynek nie będzie zbyt wiele, bo już w niedzielę na Stadionie Legii w Warszawie Polacy zagrają z Andorą w kolejnym meczu eliminacji. Reprezentanci z pogranicza Francji i Hiszpanii na inaugurację przegrali 0:1 z Albanią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzy czerwone kartki w trzech meczach z rzędu! Wstydliwa passa

 

W niedzielnym meczu nie obejdzie się bez kolejnego osłabienia kadry. Poza Klichem, pozytywny wynik testu uzyskał również bramkarz Łukasz Skorupski, który został odizolowany od drużyny. W tej sytuacji selekcjoner Paulo Sousa zdecydował się powołać awaryjnie do kadry 21-letniego bramkarza Cracovii Karola Niemczyckiego, który nie miał jeszcze okazji zadebiutować w pierwszej reprezentacji.

 

Jakie nastroje panują w kadrze? Czy podbudowani wysokim remisem Biało-Czerwoni równie dobrze zaprezentują się w niedzielę, a potem w Anglii?

 

Transmisja konferencji prasowej reprezentacji Polski od godziny 16.30 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie