Ekipa Macieja Bodnara wykluczona z drugiego wyścigu

Inne
Ekipa Macieja Bodnara wykluczona z drugiego wyścigu
fot. PAP
Jedenz z kolarzy Bora-Hansgrohe

Kolarska drużyna Bora-Hansgrohe została wykluczona z drugiego w okresie kilku dni wyścigu. Z powodu wykrycia koronawirusa u Brytyjczyka Matthew Wallsa nie wystąpiła w piątkowym E3 Saxo Bank Classic oraz została wykluczona z niedzielnego (28 marca) Gandawa - Wevelgem.

W składzie niemieckiego zespołu był Maciej Bodnar.

 

ZOBACZ TAKZE: Legendarny wyścig nie odbędzie się w terminie

 

Trasa jednodniowego wyścigu wynosi 247 km. Wprawdzie UCI i organizatorzy dali Borze-hansgrohe zielone światło, to start został wstrzymany przez belgijskiego lekarza, który skierował cały team na siedmiodniową kwarantannę.

 

- Jestem zawiedziony i wkurzony. Jeden lekarz internista z regionu jest w stanie zablokować całą drużynę przed startem jednego z największych na świecie wyścigów jednodniowych - powiedział szef zespołu Ralph Denk.

 

Z kolei przedstawiciel organizatorów Tomas Van Den Spiegel przeprosił i zaznaczył: - Możemy się z decyzją nie zgadzać, ale nie mamy prawa podważać opinii lekarza. Nie mamy też uprawnień, które mogłyby znieść kwarantannę. Nie jest też naszym zadaniem ocena, czy taka decyzja jest sprawiedliwa, czy nie.

 

W niedzielnym wyścigu nie wystartuje także ekipa Trek-Segafredo, w której stwierdzono przypadek zakażenia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie