El. MŚ 2022: Węgry pokonały San Marino

San Marino przegrało u siebie z Węgrami 0:3 w meczu rywali Polski w grupie I eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. W tabeli prowadzi Anglia, która w 1. kolejce pokonała San Marino 5:0, a we wcześniejszym niedzielnym spotkaniu wygrała z Albanią 2:0.

San Marino to zdecydowanie najsłabszy zespół w "polskiej" grupie, zajmujący ostatnie miejsce w rankingu FIFA. Trudno się więc spodziewać, aby był w stanie wywalczyć w tych eliminacjach jakiekolwiek punkty, chyba że z również nisko notowaną Andorą (151).

Węgrzy nie potrzebowali w niedzielę nawet kwadransa, aby po raz pierwszy trafić do siatki gospodarzy - w 13. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Szalai, zdobywca jednej z bramek w czwartkowym meczu z Polską w Budapeszcie (3:3).

Na drugiego gola musieli jednak czekać znacznie dłużej, choć mieli szansę w 20. minucie. Wówczas sędzia podyktował kolejną "jedenastkę" dla gości, ale tym razem uderzenie Rolanda Sallaia obronił Elia Benedettini.

Napastnik Freiburga zrehabilitował się w 71. minucie, podwyższając prowadzenie na 2:0. W 88. min Węgrzy znów mieli rzut karny, który wykorzystał były napastnik Legii Warszawa i król strzelców ekstraklasy Nemanja Nikolic.

San Marino – Węgry 0:3 (0:1)

Bramki: Adam Szalai 13 (k), Roland Sallai 71, Nemanja Nikolic 88 (k)