Jan Błachowicz ostro o kontrowersji na FEN 33: Sędzia musi ponieść konsekwencje. Jest decyzja organizacji!

Sporty walki
Jan Błachowicz ostro o kontrowersji na FEN 33: Sędzia musi ponieść konsekwencje. Jest decyzja organizacji!
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz ostro o kontrowersji na FEN 33: Sędzia musi ponieść konsekwencje. Jest decyzja organizacji!

Nie milkną echa walki Rafała Kijańczuka z Marcinem Filipczakiem na gali FEN 33. Do sytuacji odniósł się m.in. mistrz UFC w wadze półciężkiej Jan Błachowicz. - Nie może być tak, że sędzia popełnia tak rażący błąd i nie ponosi konsekwencji - napisał na Twitterze.

Do zdarzenia doszło podczas sobotniej gali. Jeszcze w pierwszej rundzie Filipczak zapiął duszenie gilotynowe, a sędzia Daniel Zaręba, który znajdował się bardzo blisko zawodników, uznał, że "Kijana" stracił przytomność. Szybko przerwał walkę. Kijańczuk nie mógł się jednak pogodzić z taką decyzją. Zaczął protestować, a kiedy opuścił klatkę nie przebierał w słowach.

 

Prezes organizacji Paweł Jóźwiak przyznał, że takie rzeczy zdarzają się w sporcie. Dodał też, że nie przewiduje zmiany werdyktu, aczkolwiek chętnie zajmie się zorganizowaniem rewanżu.

Zobacz także: Kontrowersje po walce Kijańczuka. "Czuję się oszukany i okradziony" (WIDEO)

 

- Czuję się oszukany i okradziony. Nie dano mi szansy walki. Przerwano pojedynek z kapelusza. To nie na tym powinno polegać - mówił Kijańczuk.

 

Do sprawy odnieśli się również ludzie ze środowiska MMA. Jedną z takich osób był Jan Błachowicz.

 

- Nie może być tak, że sędzia popełnia tak rażący błąd i nie ponosi konsekwencji. Zawodnik ma zatrzymaną karierę, przegraną w rekordzie, a sędzia wraca do domu i za miesiąc znów jest na tej samej gali. Organizator musi reagować - napisał Błachowicz.

Prezes FEN został wywołany do tablicy, więc zareagował. Opublikował takie oto oświadczenie:

 

- W związku z błędem sędziowskim podczas walki Filipczak - Kijańczuk, postanowiliśmy czasowo odsunąć sędziego Daniela Zarębę od pracy na galach FEN. Wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarzają nam się błędy, jednak musimy liczyć się z konsekwencjami. Rafał Kijańczuk dostanie możliwość jak najszybszego rewanżu. Przepraszam kibiców oraz pokrzywdzonego zawodnika za zaistniałą sytuację - napisał.

 

W związku z wczorajszym błędem sędziowskim podczas walki Filipczak - Kijańczuk,postanowiliśmy czasowo odsunąć sędziego...

Opublikowany przez Paweł Jóźwiak Niedziela, 28 marca 2021
jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze