PlusLiga: Siatkarze Cuprum Lubin wygrali rywalizację o 11. miejsce

Zespół Cuprum Lubin zajął 11. miejsce w sezonie 2020/21.

W rewanżowym meczu o 11. miejsce w PlusLidze siatkarze Cuprum Lubin pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. W pierwszym meczu obu ekip radomianie wygrali 3:0, w tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji wyłonił "złoty set", w którym górą byli podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka.

W pierwszym meczu Cerrad Enea Czarni rozbili Cuprum w trzech setach. Siatkarze z Lubina we własnej hali zrewanżowali się rywalom za tamtą porażkę, również wygrywając bez większej dyskusji. Solidna gra gospodarzy, przy słabej postawie radomian wystarczyła, by zamknąć mecz w trzech partiach.

W tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji o jedenaste miejsce miał wyłonić "złoty set". Lepiej rozpoczęli go przyjezdni (0:3), ale lubinianie szybko odrobili straty (6:6). Przy zmianie stron mieli punkt zaliczki po skutecznym ataku Wojciecha Ferensa (8:7). W dalszej części decydującej partii mieli inicjatywę i utrzymywali przewagę (12:8). Kamil Maruszczyk ustalił wynik na 15:12 i przesądził o zwycięstwie Cuprum w tej rywalizacji. MVP: Wojciech Ferens.

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:17, 25:21); złoty set – 15:12.

Cuprum: Miguel Tavares Rodrigues, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Adam Lorenc, Kamil Maruszczyk, Paweł Pietraszko – Kamil Szymura (libero) oraz Bartłomiej Zawalski, Mariusz Magnuszewski. Trener: Marcelo Fronckowiak.
Cerrad Enea Czarni: Dawid Konarski, Artur Pasiński, Wiktor Josifow, Bartosz Zrajkowski, Brenden Sander, Dawid Dryja – Mateusz Masłowski (libero) oraz Bartosz Firszt, Michał Kędzierski, Maciej Nowowsiak (libero), Daniel Gąsior. Trener: Dymitry Skory.

Pierwszy mecz – 0:3. Siatkarze Cuprum Lubin wygrali rywalizację o 11. miejsce.

Końcowa klasyfikacja PlusLigi 2020/21 (miejsca 9–14):